Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BitGo ve Swan, Bitcoin Tröst Şirketi Kuruyor

“Bizim için önemli olan, bitcoin dışındaki altcoin’leri güvence altına alma uğraşı olmayan bir tröst şirketi oluşturmak.”

15 Eylül 2023 18:03

Güncellenme: 15 Eylül 2023 21:32

Kripto saklama şirketi BitGo ve bitcoin finansal hizmetler firması Swan, dijital varlık pazarının geri kalanına maruz kalmadan saklama hizmetleri sunmanın bir yolu olarak yalnızca bitcoin (BTC) kullanılan bir tröst şirketi kurmayı planlıyor.


Düzenleyici onaya tabi olan ortak girişim, BitGo’nun saklama tecrübesi ile Swan’ın adaptasyon ve dolandırıcılığı önleme konusundaki uzmanlığıyla yürütülecek. Perşembe günü yapılan basın açıklamasına göre, şirket ABD’in ilk bitcoin tröst şirketi olacak.CEO’ların Hedefi

BitGo’nun CEO’su Mike Belshe, şöyle açıklıyor: “Bitcoin endüstrisi için en iyi modelin, ABD finans endüstrisinin bir parçaası olan model olduğuna inanıyoruz: borsa ve custody’nin birbirinden ayrılması.”


Swan’ın CEO’su Cory Klippsten ise şunları ekliyor: “2023’ün başından beri Bakkt ile entegre olarak bazı müşteri segmentlerini aktarmaya başladık bile. Bizim için önemli olan, bitcoin dışındaki altcoin’leri güvence altına alma uğraşı olmayan bir tröst şirketi oluşturmak.”


Kripto custody şirketi Prime Trust, BitGo’nun şirketi satın alma planından vazgeçtikten hemen sonra tasfiye edilmişti. BitGo ise satın alımın iptalinin ardından 1,75 milyar dolarlık bir değerlemede 100 milyon dolarlık fon sağladı.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BitGoswanbitcoin trustBitcoincustody

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk