Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Yarılanması Boğa Koşusu Başlatabilir mi?

Bazıları gelecek yılki yarılanmayı boğa katalizörü olarak görüyor.

8 Eylül 2023 18:32

Güncellenme: 9 Eylül 2023 18:22

Hırpalanmış kripto piyasası, Bitcoin (BTC) blok zincirinin Nisan 2024’te gerçekleşecek olan dördüncü yarılanmasının büyük bir yükseliş katalizörü olmasını umut ediyor.


Ancak yatırımcıların önceki yarılanmaların tek başına bir boğa koşusu yaratamadığını unutmaması gerek. MacroMicro verilerine göre, makro etkenler fiat likidite koşulları üzerinde önemli bir rol oynuyor.


Boğa Ödülü Yarılanması

Ödül yarılanması, Bitcoin’in arz artış hızını her dört yılda bir yüzde 50 oranında azaltan önceden programlanmış bir kodu ifade ediyor. Bir sonraki yarılanma, madencilere ödenen blok başına ödülü 6,25 BTC'den 3,125 BTC'ye düşürecek.


Önceki yarılanmalar Kasım 2012, Temmuz 2016 ve Mayıs 2020'de gerçekleşti ve bitcoin, kayda değer düşüş trendlerine girmeden önce 12-18 ay boyunca üç haneli fiyat rallileri gerçekleştirerek rekor seviyelere ulaştı.Yaşanan bu ayı piyasaları her seferinde bir sonraki yarılanmadan yaklaşık 15-16 ay önce sona erdi.


M2 büyüme oranını göz ardı etmeyin

Beklenen yarılanma liderliğindeki yükseliş trendinin büyüklüğü, önemli merkez bankalarının (ABD Merkez Bankası, Avrupa Merkez Bankası, Japonya Merkez Bankası ve Çin Halk Bankası) yıllık M2 para arzı büyüme oranlarını artırmasına bağlıdır.


Daha önceki yarılanmaların sonrasında gerçekleşen boğa koşulları Fed, ECB, BOJ ve PBOC’nin yüzde 6’nın üzerinde M2 para arzı büyümesiyle gelmişti.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcyarılanma

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase'in CBPL'si, İngiltere Düzenleyicisi Tarafından 4,5 Milyon Dolar Para Cezasına Çarptırıldı

25 Temmuz 2024 16:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk