Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Nvidia’nın Boğa Görünümünü Sağlamlaştırmasının Ardından Yapay Zeka Token’ları Kazançlarını Koruyor

Çip üreticisinin ikinci çeyrek sonuçlarını bildirmesiyle FET, GRT ve AGIX gibi yapay zeka kriptoları yatırımcıların ilgisini çekiyor.

24 Ağustos 2023 10:52

Güncellenme: 24 Ağustos 2023 11:01

Yapay zeka (AI) tabanlı kripto para birimleri, Nvidia’nın (NVDA) ikinci çeyrek kazanç tahminlerini geride bırakmasıyla yüksek kazançlar kaydetmeye devam ediyor. Gelişme, AI trendinin kalıcılığına işaret ediyor.


FactSet verilerine göre Nvidia, 11,19 milyar dolarlık konsensüs tahminlerine karşılık ikinci çeyrek gelirini 13,51 milyar dolar olarak bildirdi. Şirketin hisse başına kazancı 2,70 dolara ulaştı ve 2,08 dolarlık tahminleri geride bıraktı. Çip üreticisi, 12,59 milyar dolarlık tahminlere karşı üçüncü çeyrekte yaklaşık 16 milyar dolara ulaşmayı beklediklerini açıkladı.


Nvidia’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, yaptığı basın açıklamasında, “Dünya çapındaki şirketler genel amaçlıdan (general purpose) hızlandırılmış bilgi işlem ve üretken yapay zekaya geçiş yapıyor. Rekabet, üretken yapay zekayı kimin daha verimli benimseyeceğine doğru kayıyor” dedi.


FET, GRT, INJ, RNDR ve AGIX gibi yapay zeka token’ları son 24 saat içinde yüzde 4'ten fazla arttı ve CoinDesk Piyasa Endeksi'nin (CMI) yüzde 3'lük değerinden daha iyi performans gösterdi.


Nvidia hisseleri, ABD mesai sonrası işlemlerde yüzde 7’den fazla yükselerek genelde yüzde 3’lük bir değer artışı kaydetti. TradingView verilerine göre, hisse senedi bu yıl yüzde 200’den fazla yükseldi.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    yapay zekanvidiaAIkripto paralarhisse

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk