Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Boğaları Gerilemeyle Karşı Karşıya

Kripto para biriminin aylık stokastiği, ağustos ayındaki aşırı alımların azaldığını doğruladı.

5 Eylül 2023 11:58

Güncellenme: 5 Eylül 2023 12:13

Fairlead Strategies’e göre, bitcoin (BTC) boğaları büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilir. Sebebi ise aylık bir teknik göstergenin “aşırı alımda düşüş” sinyali vermesi.

1950'lerde George C. Lane tarafından geliştirilen stokastik gösterge, son zamanlarda 80’in altına düşmeye başladı, bu da yukarı yönlü bir momentum kaybına işaret ediyor. Gösterge 0 ila 100 arasında bir ölçüte sahip ve 80’in üzerindeki okumalar aşırı alım koşullarını gösteriyor. 20’nin altındaki okumalar ise tam tersini ifade ediyor.

Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, pazartesi günü müşterilere iletilen notta şunları söyledi: “Bitcoin’in aylık stokastiği, ağustos ayındaki aşırı alımların düşüş gösterdiğini doğruladı. Bu gerileme, haftalık bulut modelinin direnci (~31,9 bin dolar) göz önüne alındığında temel fiyatlandırma sürecinin olumsuz etkilendiğini gösteriyor.”Bu ne anlama geliyor?

2021’in başlarında ve Aralık 2017’deki aşırı alım düşüşleri büyük fiyat zirvelerine işaret etmişti.


Trend gücünü ve trend değişikliklerini ölçmek için kullanılan MACD histogramı ise sıfıra yakın flatline bir hale dönüşüyor. Bu, kazanç veya kaybın olmadığı, başlangıca dönen piyasa anlamına geliyor.

Sıfırın üzerindeki geçişler (crossover) momentumda boğasal bir kaymaya işaret ederken, sıfırın altındaki geçişler düşüş eğilimini temsil eder. Stockton, göstergenin bir yıl önce dibe vurduğunu ve henüz pozitife dönmediğini, bu yüzden “henüz sürdürülebilir bir yükseliş trendinin oluşmadığını” belirtiyor.

Yazının yazılması sırasında bitcoin 25,685 dolardan işlem görüyor. Stockton, 28,200 dolardaki 50 günlük basit hareketli ortalamanın kilit direnç olduğunu vurguluyor.

İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    teknik analizbtcBitcoinboğa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin'in Bitfinex Liderliğindeki Yükselişi

27 Şubat 2024 18:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk