Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin ve Ether Rallisi, Ether ETF Listeleme Onayının Ardından Durgunlaştı

Ether'deki satışlar tipik bir "söylentiyi satın al, haberi sat" davranışıydı.

24 Mayıs 2024 15:57

Güncellenme: 24 Mayıs 2024 16:46

Bitcoin (BTC) ve ether (ETH) fiyatları, son 24 saat içinde birkaç borsa yatırım fonunun (ETF) ABD borsalarında listelenmek için onay almasına rağmen düştü.


CoinGecko verilerine göre ether, onaydan bu yana yüzde 4 değer kaybetti. Kripto para birimi, ETF'lerin onaylanma oranlarının yükselmesiyle birlikte bir hafta boyunca %20 artmıştı. Piyasadaki işlem hacmine göre en büyük token’ları takip eden ve likit bir gösterge olan CoinDesk 20 Endeksi, son 24 saat içinde %4,5 düştü. Kripto piyasasının değeri %2,9 kayıpla 2,5 trilyon dolara geriledi.


FxPro'da kıdemli bir piyasa analisti olan Alex Kuptsikevich, CoinDesk'e gönderdiği e-postada şunları söykedi: "Ether’in olumlu haberler üzerine satışlarının artması, spekülatörlerin tipik bir "söylentiyi satın al, haberi sat" davranışıdır" dedi. "Fiyat tekrar 3000 dolar bölgesine geri çekilirse ve konsolidasyon alanına dönerse şaşırmamalıyız. Büyük kurumsal yatırımcılar bu seviyelerde pozisyon oluşturmaya başlayabilir.”


"Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından muhteşem bir gerilemeye tanık olmamızdan hemen önce BTC de benzer bir şekilde %19 oranında artmıştı, aynı şeyleri yaşıyoruz" dedi.


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot ether borsa yatırım fonları ile ilişkili düzenleyici dosyaları onayladı. Büyük gelişmenin ardından ikinci en büyük kripto para biriminin ETF’leri piyasaya sürülmeye bir adım daha yaklaştı. SEC, henüz ticaretinin yapılmasını resmi olarak onaylamasa da, ETF'lere bağlı 19b-4 başvurularını kabul etti. Düzenleyicinin, yatırımcıların ETF’leri satın alabilmesi için S-1 başvurularını da onaylaması gerekiyor.


Düzenleyici, Nasdaq, NYSE Arca ve Cboe BZX borsalarında listelenmek üzere VanEck, Fidelity, Franklin, Grayscale, Bitwise, ARK Invest 21Shares, Invesco Galaxy ve BlackRock'tan sekiz ETF’ye dair belgeleri onayladı.


ETF'ler alım satım için onaylanırsa, önemli bir kurumsal sermaye akışı muhtemel. Standard Chartered, ilk 12 ayda 45 milyar dolara varan para girişi öngörüyor.


Daha Fazla Oku

    EtherBitcoinether etfSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk