Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin ve Ether, 400 Milyon Dolarlık Tasfiyenin Ardından Durgunlaştı

Çarşamba günü açıklanacak olan TÜFE, perşembe günü gerçekleşecek olan FOMC toplantısı ve cuma günü Janet Yellen'ın yapacağı konuşma piyasa volatilitesini artırabilir.

10 Haziran 2024 11:33

Güncellenme: 10 Haziran 2024 13:12

Bitcoin (BTC) ve ether (ETH), geçtiğimiz cuma günü 400 milyon dolarlık kaldıracın temizlenmesinin ardından açık pozisyon miktarı ve işlem hacimlerinin düşmesiyle hafta sonu boyunca çok az değişiklik gösterdi.


Presto Research analistlerinin CoinDesk'e gönderdikleri piyasa özetine göre, çarşamba günü açıklanacak olan TÜFE, perşembe günü gerçekleşecek olan FOMC toplantısı ve cuma günü Janet Yellen'ın yapacağı konuşma piyasa volatilitesini artırabilir.


Piyasa, cuma günü tarım dışı istihdam (NFP) rakamlarının açıklanmasının ardından düşüşe geçerken, bitcoin vadeli işlemlerindeki rekor kaldıraç artışı boğalara mal oldu. NFP sayısı beklenenden daha güçlü geldi ve ABD ekonomisi beklenen 185.000'e kıyasla 275.000 iş gücü ekledi. BTC 71.000 dolardan 69.000 dolara gerileyerek keskin bir düşüş kaydetti.


Aynı dönemde meme hissesi GameStop'taki (GME) düşüş, alternatif token’lar ve meme coin'ler gibi daha riskli varlıkları da etkiledi ve dogecoin (DOGE) ile shiba inu (SHIB) %10'a varan kayıplar yaşadı.


Cuma gününden bu yana, açık pozisyonların sayısı 99 milyar dolardan 60 milyar dolara düştü ve bu da trader'ların bahisleri önemli ölçüde azalttığını gösteriyor. Coinglass verilerine göre, hacimler son 24 saatte %10 düştü.


BTC, günün erken saatlerinde 69.400 doların biraz üzerinde işlem görürken, ETH 3.660 dolar civarında seyrediyor. SOL ve XRP ise hafif kayıplar gösteriyor. BNB Chain'in BNB token’ı, trader'ların token’ın geçen hafta 710 doların üzerine çıkarak tüm zamanların zirvesine yükselmesiyle birlikte kâr elde etmelerinin ardından yüzde 5,5 değer kaybetti.


Cardano (ADA) ise ağın ve token’ın temellerini etkileyebilecek teknik bir olayın doğrulanmasının ardından hafif bir yükseliş gösterdi.


Daha Fazla Oku

    BitcoinEtherkripto piyasatasfiye

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk