Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Rallisi Duraksadı, Ether ve Solana 19 Ayın En Yüksek Seviyesinde

BitMex’in kurucusu Arthur Hayes, SOL’un 100 dolara yaklaşacağını öngörüyor.

8 Aralık 2023 10:04

Güncellenme: 8 Aralık 2023 10:16

Bitcoin (BTC) rallisi dün itibarıyla adeta durdu ve sahneyi ether (ETH) ve Solana’ya (SOL) bıraktı.


BTC, bu haftanın başlarında 45 bin dolara tırmanmasının ardından 43 bin dolar seviyesine geriledi. Bu da yatırımcıların 38 bin dolar kırılmasıyla birlikte kâr elde ettiklerini gösteriyor. Lider kripto para birimi son 24 saatte yüzde 1,2 düşüşle 43 bin 400 dolar civarında işlem görüyor.


ETH ise aynı dönemde yüzde 5 değer kazanarak Mayıs 2022'den bu yana en yüksek seviyesi olan 2 bin 372 dolara ulaştı.


Ralli, ether endeksli kripto para birimlerinin fiyatlarını yükselterek inanılmaz performanslara yol açtı. Ether classic (ETC) yüzde 6, likit staking protokolü Lido’nun yönetişim token’ı LDO yüzde 11 değer kazandı.


Ethereum ölçeklendirme ağları Optimism ve Arbitrum'un yerel token’ları da sırasıyla yüzde 22 ve 9 oranında yükseldi.


Solana (SOL) kasım ortasında gördüğü zirve sonrası yaşadığı üç haftalık bir durgunluğun ardından yüzde 8’in üzerinde artarak Mayıs 2022’den bu yana görülen en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto yatırımcısı ve BitMex borsasının kurucusu Arthur Hayes, Twitter paylaşımında hafta sonuna dair tahminlerde bulundu ve SOL’un 100 dolara ulaşabileceğini vurguladı.Yaklaşık 200 dijital varlığı takip eden CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) de bu dönemde yüzde 0,6 arttı.


Yatırımcılar “Bitcoin Boğa Tuzağından” Korkuyor

Kripto analitik firması Santiment, BTC'nin yatay seyreden fiyatının, yatırımcıların büyük bir düşüş trendinden önce piyasaya geri dönmesini sağlayan kısa ömürlü bir ralli olduğunu söyledi ve potansiyel bir “boğa tuzağı” (bull trap) çağrısında bulundu.Şirketin yaptığı paylaşıma göre, yatırımcıların endişeleri BTC’yi 50 bin dolara itebilir ve short pozisyonları sıkıştırabilir.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcSOLETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk