Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Onchain Verileri Boğaya mı İşaret Ediyor?

Piyasa durgun görünse de onchain veriler boğaların lehine gözüküyor.

14 Eylül 2023 17:04

Güncellenme: 14 Eylül 2023 17:14

Blockware Solutions ve Glassnode’a göre, dolaşımdaki aktif bitcoin (BTC) 5,4 oranı ile rekor bir düşüşe geçti. Başka bir deyişle, daha az coin işlem gördü ve bu durum arzın zayıflığını gösterdi. Yazının yazılması sırasında bitcoin’in dolaşımdaki arzı 19,48 milyon.


Bitcoin madencisi Blockware Solutions, CoinDesk’e gönderdiği e-postada şunları söyledi: “Fiyat marjda belirlenir, bu da bitcoin takas edenlerin kısa vadeli işlemler gerçekleştirdiği anlamında gelir. Arz yönlü likidite artmaya devam ettikçe olası bir talep katalizörü fiyatın fırlamasına neden olabilir.”


Bununla birlikte, bir yıldan uzun süredir dolaşımdaki arzın yaklaşık yüzde 70’i pasif durumda.


Buy and hold (satın alıp cüzdanda tutma), kripto pazarının öne çıkan stratejisi olmaya devam ediyor ve uzun vadeli holder’lar dolaşımdaki arzın yüzde 75’inden fazlasına sahip. Glassnode, coin’leri 155 gün ve daha uzun süre hold eden adresleri uzun vadeli holder’lar olarak tanımlıyor.


Boğa katalizörleri bekleniyor

Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) potansiyel lansmanı birkaç ay uzakta olsa da makro etkiler ve düzenleyicilerin yarattığı endişe ayı piyasasının lehine işliyor.


Kripto ticaret platformu FalconX’in araştırma başkanı David Lawant, salı günü müşterilere yolladığı notta “Makro senaryo hiç bu kadar karanlık olmamıştı. ‘Uzun vadede yüksek kazanç’ stratejisi, kripto da dahil olmak üzere risk varlıklarının önünde büyük bir engel” dedi ve ekledi:


“Hükümet tarafından ele geçirilen cüzdanlar, iflas eden şirketlerine ait portföyler ve önümüzdeki 6-12 ay boyunca kilitleri açılacak olan token’lar önemli bir satış baskısı yaratıyor. ABD’deki düzenleyici ortamın içerisinde bulunduğu belirsizlik de piyasayı olumsuz etkilemeye devam ediyor.”


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Boğa Piyasasıayı piyasasıkripto paraBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
GT Protocol, Türk Topluluğuna Özel İftar Etkinliğinde Buluştu

8 Nisan 2024 21:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk