Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin, Ether ve Lider Altcoin’ler Kırmızıdan Kurtulamıyor

BTC ve ETH son 12 saatte 335 milyon doların üzerinde rekt pozisyonla tasfiyelerde başı çekiyor.

11 Aralık 2023 09:52

Güncellenme: 11 Aralık 2023 10:04

Bitcoin (BTC), ether (ETH), solana (SOL) ve diğer hacmi büyük altcoin’ler, yoğun volatilite ile haftaya kırmızı başladı.


CoinDesk Indices verilerine göre, lider kripto para birimi 24 saatte yüzde 5 oranında düşerek 41 bin 800 dolara düştü. ETH, 2 bin 240 dolara toparlamadan önce 2 bin 146 dolara kadar gerilerken, SOL 66 dolara kadar düştü.


CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) yüzde 4 düşüşle 1 bin 743'e geriledi.


Hong Kong'da düzenlenmiş bir borsa olan VDX'in Araştırma Başkanı Greta Yuan, CoinDesk’e şunları söyledi: “Tarım dışı istihdam verileri ve işsizlik oranlarının düşmesi sebebiyle piyasanın küçük bir düzeltme gördüğünü söyleyebiliriz. İşgücü piyasasının güçlenmesi Fed’in gelecek yılın başlarında faiz oranlarını düşürme ihtimalini azaltıyor. ABD doları endeksinin yükselmesiyle altının fiyatı da düştü.”


Coinglass verileri, son 12 saat içerisinde 335 milyon doların üzerinde tasfiye görüldüğünü ve bunların 300 milyon dolarının uzun pozisyon olduğunu gösteriyor.Bitcoin ve ether, 89 milyon dolar üzerinde bitcoin pozisyonu ile 74 milyon dolar ether pozisyonunun tasfiye edilmesiyle sıralamada başı çekiyor.


Metalpha Kıdemli Analisti Lucy Hu, WeChat'e verdiği röportajda "BTC'nin ekim ayından bu yana yüzde 70'in üzerinde arttığı göz önüne alındığında, trader'lar yıl sonu fiyat hedefine ulaşırken böyle ufak bir düzeltme, kâr etme sürecinin olmazsa olmaz bir parçası" diyor.


“Bu hafta TÜFE ve ABD Merkez Bankası toplantısını yakından takip edeceğiz, bunlar daha geniş çaplı bir düzeltmeye neden olabilir.”


On-chain analist Willy Woo ise Twitter paylaşımında bitcoin fiyatlarının 39 bin 700 dolara kadar düşebileceğini belirtiyor.Daha Fazla Oku

    btcETHSOLkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk