Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Bitcoin, Bankaları Desteklemek İçin ABD Doları Likiditesinden Yararlandı”

Morgan Stanley’nin raporuna göre, Binance'teki tüccarlar kripto borsasının işlem hacmindeki payının yüzde 80'e ulaşmasıyla birlikte BTC’nin günlük fiyatını belirledi.

27 Mart 2023 15:08

Güncellenme: 27 Mart 2023 15:56

Morgan Stanley (MS) Pazar günü bir araştırma raporunda, birtakım zorunlu kapanmalardan sonra bankacılık sektörünü desteklemek adına artan ABD doları likiditesine dair beklentilerin bitcoin (BTC) rallisine yardımcı olduğunu, ancak başka faktörlerin de aktif olduğunu söyledi.


Dünyanın en yüksek piyasa değerine sahip Bitcoin bu yıl şimdiye kadar yüzde 69 değer kazandı.


Sheena Shah önderliğindeki analistler, "Bitcoin işlem emir defteri likiditesi bir yılın en düşük seviyesinde, bu da daha düşük hacimlerin öncekilerden daha büyük fiyat hareketleri oluşturabileceği anlamına geliyor" diye yazdı.


Rapora göre Binance’teki tüccarlar, kripto borsasının işlem hacmindeki payının yüzde 80’e ulaşmasıyla birlikte BTC’nin günlük fiyatını belirledi.


En büyük stabil coin tether'in (USDT) ihracı geçen ay yüzde 10 ve bu yıl yüzde 16 artış gösterdiği, ancak bunun Binance USD (BUSD) ve USD Coin (USDC) gibi diğer stabil coin'lerdeki düşüşü karşılamaya yetmediği de belirtildi.


Stabil coin, değeri başka bir varlığa sabitlenen bir kripto para türüdür; bu varlık da genellikle ABD dolarıdır. Stabil coin akışları, kripto ekosistemine giren ve çıkan paranın göstergesidir.


Banka, toplam tether ihracının yarısından fazlasının ve son ihraçların yüzde 70'inin, şu anda bir SEC davasına konu olan şirket TRON’un blok zincirinde olduğunu belirtti. Kraken ve Binance borsalarının, yeni USDT'nin ana alıcıları gibi göründüğü de ekledi.


Daha Fazla Oku

    btcusdtBUSDTrontether

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk