Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Stabil Coin İhracındaki Düşüş Kripto Ticareti İçin Olumsuz Bir İşaret”

Raporda, ABD’de düzenlemeye yönelik çabalarının büyük ihtimalle stabil coin düzenlemesine odaklanacağı vurgulandı.

14 Şubat 2023 17:04

Güncellenme: 14 Şubat 2023 17:09

Yatırım bankası Morgan Stanley tarafından yayınlanan bir raporda, stabil coin’lerin kripto ticaretinde çok önemli bir rolü olduğu ve ürünlerinin fiat para bankacılık sistemiyle potansiyel olarak rekabet edebileceği belirtildi.


ABD’de düzenleyicilerin stabil coin ürünlerini sıfırlamaya başladığını belirten Morgan Stanley, stabil coin ihracının kripto tüccarları için önemine vurgu yaptı.


Raporda, sabit kripto para piyasa değerinin düşmesinin, kripto para likiditesi ve kaldıracının bir göstergesi olduğu belirtilirken, Morgan Stanley, stabil coin’in piyasa değerinin Fed bilançosu ile neredeyse eşzamanlı olarak düşmeye başladığını söylüyor.


Morgan Stanley analistleri Sheena Shah ve Kinji Steimetz, "Yükselen piyasa fiyatları, tüccarları daha büyük miktarda kripto satın almak için daha fazla kaldıraç kullanmaya yöneltirken düşen piyasa fiyatları ise, kripto likiditesindeki azalma ve ardından alınan stabil coin ile katalize edildi” yorumunu yaptılar.


Banka, ABD kripto düzenlemelerinin stabil coin düzenlemesine odaklanmasını beklerken, stabil coin ihraççılarının büyük olasılıkla kayıt yaptırmaları ve yeterli likit oranına sahip olduklarını kanıtlamaları gerekeceğinin altını çiziyor.Daha Fazla Oku

    morgan stanleystabil coinkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Alibaba’da Yeniden Yapılanma Dönemi

29 Mart 2023 13:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk