Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin 70 Bin Dolar Civarında Sabit, Kripto Piyasası Zen Modunda

Tüm gözler yaklaşan Bitcoin yarılanmasına çevrildi.

1 Nisan 2024 11:42

Güncellenme: 1 Nisan 2024 12:12

Bitcoin (BTC) ve ether (ETH), dünyanın dört bir yanındaki birçok büyük finans merkezinin paskalya hafta sonu boyunca kapalı kalmasıyla haftaya oldukça yatay başladı.


CoinDesk Indices verilerine göre, yazının yazılması sırasında bitcoin 70.000 dolar civarında sabit kalırken, ether 3.600 dolar civarında işlem görüyor. En büyük ve en likit dijital varlıkların bir ölçüsü olan CoinDesk 20 (CD20) %1,9 artışla 2.750’yi gösteriyor.


Singapur merkezli Presto Labs'in türev trader’ı Jun-Young Heo: "BTC ve ETH, geçen hafta mart ayının diğer haftalarına kıyasla nispeten sakin bir hareket gösterdi ve haftalık gerçekleşmiş volatilite yüzde 50'nin altına düştü. Bununla birlikte, Bitcoin yarılanmasının 20 Nisan civarında gerçekleşmesi beklendiğinden, ön ay opsiyonlarının zımni volatilitesi yüzde 75'in üzerinde kalmaya devam ediyor."


Heo, fonlama oranlarının olması gerekenden yüksek kaldığını, büyük borsalardaki büyük sermayeli konsolide vadeli işlemlerin çoğunun 6 ila 8 baz puanlık fonlama oranları kaydettiğini söyledi. BTC ve ETH konsolide vadeli işlemleri için küresel açık pozisyonların 35 milyar dolara ulaştığını belirtti.


QCP Capital da BTC’nin, 27 Mart'ta bitcoin ETF'lerine 243,5 milyon dolarlık pozitif giriş sayesinde toparlandığını yazdı. Coinglass verileri, 28 Mart'ta da 182 milyon dolarlık giriş kaydedildiğini gösteriyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Benchmark Raporu: Bitcoin Madencileri Bu Seferki Yarılanmada Daha İyi Bir Konumda

19 Nisan 2024 14:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk