Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin 44 Bin Doları Aştı, Fiyatlar Daha da Artabilir

ABD borsalarındaki gelişmelerle birlikte önemli endeksler tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

8 Şubat 2024 09:28

Güncellenme: 8 Şubat 2024 10:39

Bitcoin (BTC), 44.000 doların üzerine çıkarak dört haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.


Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, günün erken saatlerinde 42.700 dolardan 44.300 dolara yükseldi ve spot bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) ABD'de işlem görmeye başlamasından bir gün sonra, yani 12 Ocak'tan bu yana kaydedilen en yüksek fiyata ulaştı.


Bitcoin'in son 24 saatteki yüzde 2,5'lik artışı, CoinDesk 20'nin yüzde 1,6'lık kazancını hızlandırdı. Ether (ETH) de yüzde 2,3’lük artışla yükselenler arasında yer aldı. Cardano (ADA) ise yüzde 0,4’lük düşüşle geride kaldı.


Bitfinex analistleri, bu haftanın başlarında madenciler tarafından artan satışların BTC fiyatlarının baskı altında kalmasının bir nedeni olabileceğine dikkat çekmişti. Ancak, bugün tam tersi bir dinamiğe tanık olundu.


Kripto analisti Ali Martinez, dün paylaştığı Twitter gönderisinde bitcoin balinalarının varlık birikimlerini artırdığını belirtti. Martinez, Glassnode verilerine atıfta bulunarak 1.000'den fazla token (yaklaşık 44 milyon dolar) tutan bitcoin cüzdanlarının sayısının birkaç ayın en yüksek seviyesi olan 73'e yükseldiğini bildirdi.


S&P 500'ün 5.000 seviyesinin hemen altında rekor bir seviyede kapanması, Dow Jones Sanayi Ortalaması'nın tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece birkaç tık uzakta olması ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite'in rekorunu kırmaya devam etmesiyle, ABD borsalarındaki gelişmeler de muhtemelen kripto gibi risk varlıklarını destekledi.


Bölgesel banka New York Community Bancorp'un (NYCB) durumuna ilişkin endişeler, hisselerin günün erken saatlerinde büyük kayıplarını telafi etmesi ve %6,7 artışla kapanmasıyla hafiflemiş gibi görünüyor. Kredi sağlayıcısı, salı günü geç saatlerde derecelendirme kuruluşu Moody's'in şirketi “değersiz” konuma geriletmesinin ardından piyasa katılımcılarını likidite ve mevduat istikrarı konusunda sakinleştirmek için bir açıklama yaptı.


Ether, altcoin kazançlarına öncülük ediyor

Ether (ETH), canlanan spot ETF umutları sayesinde iki hafta içinde ilk kez 2.400 doların üzerine çıktı.


Günün erken saatlerinde, varlık yöneticileri Ark Invest ve 21Shares, ortak başvurularındaki nakit paralara ilişkin kısmı güncelledi ve muhtemelen düzenleyicileri yatıştırmak için yakın zamanda onaylanan spot bitcoin ETF'leriyle daha uyumlu hale getirdi. 


Ölçeklendirme ağı Polygon'un MATIC'i, Optimism'in OP'si, Arbitrum'un ARB'ı gibi ether'le ilişkili token’lar yüzde 2 ila 4 arasında yükselirken, likit staking protokolü Lido'nun LDO'su yüzde 5 arttı.


Daha Fazla Oku

    EtherBitcoinbtcaltcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk