Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin 28 Bin Doların Üzerinde, Solana Altcoinlere Öncülük Ediyor

Kripto vadeli işlemlerdeki short tasfiyeleri, bitcoin ve ether’deki yükselişe katkıda bulunuyor.

2 Ekim 2023 12:59

Güncellenme: 2 Ekim 2023 13:24

Yeniden 28 bin doların üzerinde seyreden bitcoin (BTC), yaklaşık son bir ayın en yüksek seviyelerini gördü. Analistler bunun sebeplerinin ETF umutları ve sezonsallık (seasonality) olduğunu öne sürüyor.


Geçtiğimiz hafta Japon borsası Bitbank trader’ları, bitcoin’in 28 bin dolar sınırını aşmasını beklediklerini bildirmişlerdi. Bir önceki boğa piyasasında önemli bir destek seviyesi olan 28,500 dolar, potansiyel bir direnç seviyesine dönüştüğünden dört gözle bekleniyor.


Altcoin’ler ne alemde?

Ether (ETH) son 24 saatte 1,700 doların üzerine çıkarken BNB ve cardano (ADA) yüzde 3, polygon (MATIC) yüzde 5,5 yükseliyor. Solana (SOL) token’ları ise bazı trader’ların ağa yönelik umutlarının artmasıyla yüzde 14,5 oranında büyük kazançlar sağlıyor.Kripto vadeli işlemlerdeki short tasfiyeleri, BTC ve ETH’deki yükselişe katkıda bulunmuş olabilir. Veriler, yükselen fiyatlara karşı yaklaşık 94 milyon dolarlık bahsin etkilendiğini ve “short squeeze” yarattığını gösteriyor. Short squeeze, satıcıların kısa pozisyonlarını kapatmak için hisse senedi satın almak zorunda kalmaları nedeniyle arzda eksiklik, hisse senetlerinde ise aşırı talep görüldüğünü ifade ediyor.


Veriler, yaklaşık 30 bin bahsin tasfiye edildiğini ve çoğu tasfiyenin kripto borsası OKX’te gerçekleştiğini gösteriyor.Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcaltcoinETHSOL

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
KuCoin Ventures, TON Ekosistemine 20 Bin Dolarlık Hibe Sağlayacak

1 Aralık 2023 17:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk