Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Teknik Analiz: Ether Boğa Sinyali Veriyor

DeMark göstergeleri, piyasa katılımcılarının trendlerdeki potansiyel kırılım noktalarını ölçmeye yardımcı olur ve yatırımcılar arasında oldukça popülerdir.

26 Eylül 2023 16:36

Güncellenme: 26 Eylül 2023 17:12

Piyasadaki dönüm noktalarına işaret eden teknik analiz göstergesinin yükseliş sinyali vermesiyle ether’e (ETH) yönelik beklentiler olumlu bir hal alıyor.


Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton, müşterilerine yolladığı notta DeMark (TD – Tom Demark) göstergesinden gelen ters eğilimli satın alım sinyalinin haftalık Ichimoku bulut desteğini 1,580 doların üzerine çıkarabileceğini söylüyor.


DeMark göstergeleri, piyasa katılımcılarının trendlerdeki potansiyel değişim noktalarını ölçmeye yardımcı olur ve yatırımcılar arasında oldukça popülerdir.


CMT Association'a göre, DeMark Analytics'in günlük sıralı göstergesi, üç koşul yerine getirildikten sonra bir satın alma sinyali üretir.


Öncelikle dokuz veya daha fazla ardışık günün kapanışı, dört gün önceki kapanışların altında olmalıdır. İkinci olarak, sekizinci günde veya onu takip eden herhangi bir gündeki en yüksek seviye, üç ya da daha fazla gün önceki herhangi bir günün en düşük seviyesinden daha yüksek olmalıdır.


Yukarıdaki koşullar sağlandıktan sonra yatırımcılar, kapanış fiyatı iki gün önceki kapanıştan daha düşük olan gün sayısını hesaplar. Bu sayı 13’e ulaştığında ise bir satın alma sinyali oluşur.


TD sırası yukarıdaki grafikte kırmızı sayılarla gösterilmiştir. En sonki 13 sayım, bazı analistlerin Ethereum’daki düşük aktivite sebebiyle ether’in düşeceğine dair endişe duymaları sırasında gerçekleşiyor.


MACD histogramı

Trend gücünü ölçmek adına kullanılan MACD histogramı, sıfırın altına gerileyerek düşüş eğilimi gösteriyor. Stockton’a göre, MACD’nin bu konumu desteğin 1,580 dolarda aşağı yönlü kırılmasını ve 1,350 dolara doğru hareket etmesini güçlendiriyor.Bununla birlikte, MACD’nin düşüş sinyali bu yılın başlarında kısa vadeli trend kararsızlığını gösterdiğinden TD göstergesinin gölgesinde kalması muhtemel. 


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    EtherETHEthereummacd histogramıteknik analiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BNB Chain, opBNB Yol Haritasını Paylaştı

29 Kasım 2023 23:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk