Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Binance’in Pazar Payı Kasım Ayından Bu Yana En Düşük Seviyede

Binance’in pazar payı yüzde 54’e düştü. ABD verilerinde Coinbase de düşüş görürken Binance.US büyük bir sıçrama yaşadı.

4 Nisan 2023 12:02

Güncellenme: 4 Nisan 2023 13:01

Binance, işlem hacmi olarak dünyanın en büyük kripto borsası olmaya devam ediyor. Ancak borsa, ABD düzenleyicileri tarafından dolandırıcılıkla suçlanması ve bazı trade çiftlerinde ücretsiz işlemleri kaldırmasının ardından önemli bir düşüş yaşıyor.

Araştırma platformu Kaiko’nun verilerine göre, Binance’in pazar payı iki hafta önce yüzde 70 iken bu hafta yüzde 54’e düştü. Kaiko bunun, 5 Kasımdan bu yana en düşük seviye olduğunu belirtti.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), 27 Mart’ta borsaya ve kurucusu Changpeng Zhao’ya dava açmıştı. Dava dosyasında, borsanın kayıt dışı kripto türevleri sunduğu iddia edilmişti.

Ayrıca Binance, 13 Bitcoin spot trading çifti için ücretsiz işlemlerini durdurduktan sonra Temmuz 2022’den bu yana en düşük Bitcoin (BTC) işlem hacmine tanık olmuştu. Kaiko’nun raporunda ise durum şöyle aktarıldı: “Binance’in işlem hacmi, ücretsiz trade’lerin durdurulmasıyla diğer borsaların pazar paylarına dağılmış gözüküyor.”

Kaiko, küresel kripto borsaları her geçen gün düzenleyicilerin hedefi haline geldiğinden ABD pazarının bu dönemde daha da hassas olduğunu belirtiyor.


Coinbase de ilk çeyrekte pazar payı düşen borsalar arasında. Verilere göre Coinbase’in haftalık ortalama işlem hacmi yüzde 60’tan 49’a düştü. Binance.US verileri ise biraz toparlandı ve yüzde 8’den 24’e yükseldi.


Daha Fazla Oku

    BinanceBitcoinBinance.usCoinbaseborsa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Zekâ Ağlarında Gizlilik Labirenti: Gözetim Toplumu Çerçevesinde AI ve Blockchain İlişkisi

3 Aralık 2023 15:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk