Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Binance’in CEO’su, BNB Coin’e Fayda Sağlamak Amacıyla Bitcoin Sattıkları İddialarına Cevap Verdi

Twitter’daki kripto trader’ları, BNB’yi ayakta tutmak için Bitcoin satıldığına dair verileri paylaşmaya devam ediyor.

14 Haziran 2023 11:42

Güncellenme: 14 Haziran 2023 12:43

Binance CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, dünyanın en büyük kripto borsasının BNB Coin (BNB) fiyatlarının belirli seviyelerin altına düşmesini önlemek için Bitcoin (BTC) sattıklarına dair söylentileri yalanladı.


Zhao, attığı tweet’te şunları söyledi: “Binance, BTC veya BNB satışı gerçekleştirmedi. Hatta hâlâ bir çanta dolusu FTT’miz bile var.”Konuyla alakalı Kripto Twitter’ın popüler trader’ları @JW100x ve @52kskew tarafından yapılan paylaşımlar 3 milyondan fazla görüntülendi. Kullanıcılar, yaptıkları paylaşımlarda Bitcoin’deki (BTC) bir satış ile BNB alımı arasındaki kısa vadeli fiyat korelasyonlarına dikkat çekti.


@52kskew kullanıcısı şöyle yazdı: “USDT rezervleri 27 Mayıs’tan bu yana agresif bir şekilde BNB’ye pump’lanıyor. BTC’deki volatilitenin baskılanması için BNB satılıyor ve BUSD alınıyor. BUSD de aşağı yönlü volatiliteyi baskılamak için BTC’ye pump’lanıyor. Böylece BTC, USDT ile swap’lanabiliyor.”


@JW100x ise şunları söyledi: “Spot Bitcoin satılırken BNB satın alınıyor, bu da 220 dolarlık likiditeyi dengede tutuyor ancak aynı zamanda Bitcoin’in yukarı yönlü potansiyelini baskılıyor. Oldukça sağlam olmayan bir plan.”CoinGecko verilerine göre BNB fiyatları son 24 saat içerisinde yüzde 6,6 artarken Bitcoin nominal düşüşler görüyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BinanceBNBbtcBitcoinChangpeng "CZ" Zhao

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk