Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Binance’e Ait BNB Token Vadeli İşlem Açık Pozisyonları, Son 5 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Açık pozisyonlardaki artış, fiyattaki düşüşle birlikte geldi.

12 Haziran 2023 12:53

Güncellenme: 12 Haziran 2023 13:02

Coinglass verilerine göre, Binance’in BNB token’ına bağlı aktif vadeli işlem sözleşmelerinin sayısı (yani açık pozisyonlar) artmaya devam ediyor.


Toplam açık pozisyonlar pazartesi itibarıyla 1,57 milyon BNB’ye (360 milyon dolar) yükseldi ve 1 Ocak’tan bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı. İrsaliye son 24 saat içerisinde yüzde 8’in üzerinde, bir hafta içerisinde ise yaklaşık yüzde 27 artmış görünüyor.


CoinDesk verilerine göre, BNB’nin piyasa faiz oranı bugün itibarıyla 221 dolara düşüyor ve 12 Aralık’ta kaydedilen en düşük seviyeye ulaşıyor. 5 Haziran’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance’e karşı dava açmasından bu yana fiyatlar yüzde 25’in üzerinde azalmış görünüyor.


Sürekli vadeli işlem piyasalarındaki negatif fonlama oranları bearish pozisyonlara karşı bir önyargı olduğunu ifade ediyor. Fonlama oranları, piyasadaki bullish long veya bearish short pozisyonlarını tutmanın maliyetini temsil ediyor. Negatif oranlar ise bearish short tutanların bullish long işlemler için ödeme yapmaya istekli olduklarını gösteriyor.


Dubaili kripto analisti ve trader Reetika Malik, “BNB şu anda çok fazla short’lanıyor çünkü Venus Protokolü’nde 220 dolar civarında on-chain likidite bulunuyor. Bu durum şelale tipi satış vergisine (cascade) yol açabilir” ifadelerini kullanıyor. (Venus Protokolü, BNB Chain üzerinde algoritma tabanlı bir para piyasası sistemidir.)


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BNB chainBNBBinanceSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Para Ticaretinde Risk Nasıl Yönetilir?

23 Eylül 2023 13:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk