Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bernstein Raporu: Stabilcoin Piyasası Önümüzdeki 5 Yıl İçerisinde Yaklaşık 3 Trilyon Dolara Yükselecek

Global finansal ve tüketici platformlarının iş birliği içerisinde stabilcoin’ler çıkarması ve bunun önemli bir büyümeyle sonuçlanması bekleniyor.

9 Ağustos 2023 13:47

Güncellenme: 9 Ağustos 2023 14:05

Borsa aracısı Bernstein, çarşamba günü yayımladığı araştırma raporuna göre stabilcoin piyasası önümüzdeki beş yıl içerisinde bugünkü 125 milyar dolardan 2,8 trilyon dolara ulaşacak.


Raporda tüketici platformlarıyla entegrasyonun stabilcoin’ler için bir büyüme furyasına yol açacağı, böylece kullanıcıları pazara çekeceği ve dağıtımların kripto platformlarının ötesine geçeceği belirtiliyor.


Gautam Chhugani liderliğindeki analistler, “Global finansal ve tüketici platformlarının iş birliği içerisinde stabilcoin’ler çıkarmasını ve bunun önemli bir büyümeyle sonuçlanmasını bekliyoruz” diyor.


Bu hafta ödeme devi PayPal (PYPL), dolar sabitli PayPal USD’sini (PYUSD) tanıtarak kripto pazarına girdiğini duyurdu. Bu gelişme, büyük finans şirketleri arasında bir ilk olacak. Ethereum tabanlı token önce PayPal’da sonra Venmo’da satışa sunulacak ve dolar ile exchange edilebilecek.


Bernstein raporuna göre stabilcoin’ler Ethereum gibi halka açık blok zincirlerinde “hiper hızlı finansal uzlaşma katmanları” (layer-2 veya merkezi tüketici platformları) tarafından desteklenecek.


“Düzenlenmiş ve ayakları yere basan stabilcoin’ler”, büyümeye liderlik edecek.


“Politik açıdan stabilcoin düzenlemeleri kriptoya göre daha fazla destek görüyor” şeklinde belirten rapor, Singapur, Hong Kong ve Japonya da dahil olmak üzere birçok yargı merciinin stabilcoin ve CBDC alanlarında pilot projeler başlatmasına dikkat çekiyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Stabilcoinpiyasa analizibernsteinpyusd

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk