Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Berenberg: “MicroStrategy Hisseleri Coinbase’e Göre Kripto Ekosistemini Daha İyi Keşfetme İmkanı Sunuyor”

Raporda, bitcoin taleplerindeki makro sürücülerin MicroStrategy hisseleri açısından yükselişte olduğu belirtildi.

23 Mayıs 2023 16:01

Güncellenme: 27 Mayıs 2023 17:22

Alman yatırım bankası Berenberg, pazartesi günü yayımladığı raporda, MicroStrategy’nin (MSTR) kripto para sektörünü keşfetmek isteyen yatırımcılar için Coinbase’e (COIN) cazip bir alternatif oluşturduğunu söyledi.


Coinbase hisselerinde çok fazla düşüş gören ve hisselerini kısaltmaya meyilli olan yatırımcıların MicroStrategy’yi değerlendirmelerini öneren raporda, Coinbase’in Nisan 2021’de halka açılmasından bu yana hisse senetleri arasındaki korelasyonun 0,96 olduğu belirtildi.


Rapora göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birçok kripto parayı kayıt dışı menkul kıymet olarak değerlendirmeye devam ediyor. Bu dijital varlıkların ticaretini sağlayan platformları da düzenleyici baskılarla savunmasız hale getiriyor. Berenberg, yayımlanan raporda komisyon ve diğer düzenleyicilerin bitcoin’i (BTC) bir menkul kıymetten ziyade bir emtia olarak sınıflandırma konusunda açık olduklarını belirtiyor.


Analist Mark Palmer ve Hassan Saleem, şu ifadeleri kullanıyor: “Bitcoin ticaretine odaklanan ve benzersiz bir iş modeline sahip olan MicroStrategy’nin Coinbase’e cazip bir alternatif oluşturduğuna inanıyoruz.”


Aynı zamanda MicroStrategy’nin şu anda 140 bin BTC’ye sahip olduğu ve bunun yaklaşık 3,8 milyar dolara denk geldiği de biliniyor.


Analistler, SEC Başkanı Gary Gensler’ın Coinbase ile ilgili yaptığı son yorumların ve “meydan okuyan tonunun”, borsayla alakalı endişeleri artıracağını söylüyor ve ekliyor:


“Bir yaptırım söz konusu olursa Coinbase'in risk altındaki gelirleri, toplam gelirine göre orantısız bir şekilde kârlı görünüyor.”


Daha Fazla Oku

    CoinbaseMicroStrategykripto borsaları

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk