Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

MicroStrategy'nin Bitcoin Merakı Risk Oluşturacak Boyutta Değil

Bernstein’ın raporuna göre yükselen bitcoin fiyatları, şirket için varlıklarını satmasına gerek kalmaması, daha güçlü bir bilanço, daha yüksek stok fiyatları ve daha kolay borç ödeme anlamına geliyor.

19 Nisan 2023 14:53

Güncellenme: 19 Nisan 2023 16:43

Bernstein Çarşamba günü bir araştırma raporunda, MicroStrategy’nin borçlarını ödemek için bitcoin’lerini satıp satmamasının kripto paranın nasıl performans göstereceğine bağlı olduğunu; pozisyonun fiyatları bozacak kadar büyük olmadığını ancak düşüş döneminde bir duyarlılık riski barındırdığını belirtti.


İş analizi yazılım şirketi, ortalama 29.800 dolar maliyetle sahip olduğu yaklaşık 140 bin BTC ile bir bilanço hazine varlığı olarak bitcoin'in en büyük kurumsal sahibi. Rapora göre stok, mevcut fiyatlarla yaklaşık 4 milyar dolar değere sahip.


Şirketin 2025 ve sonrasında ödenecek yaklaşık 2,2 milyar dolar borcu bulunuyor. Bernstein, MicroStrategy’nin bu nedenle 15 bin bitcoin’ini ipotek ettirdiğini bildirdi.


Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal raporda, “Yüksek BTC fiyatları; daha güçlü bir bilanço, daha yüksek stok fiyatları ve daha kolay borç ödeme anlamına geliyor” yazdı.


MicroStrategy’nin, dolaşımdaki toplam bitcoin’in yaklaşık yüzde 0,7’sini elinde bulundurduğu ve bunun da spot piyasalardaki günlük işlem hacminin yaklaşık yüzde 20’sine tekabül ettiğinin belirtildiği raporda, “Bu seviyelerde, MicroStrategy piyasa duyarlılığını etkileyebilir ancak işlem hacmi ayı piyasası sırasında düşüş gösterse bile ciddi bir risk yoğunlaşmasına sebebiyet vermeyecektir" ifadeleri kullanıldı


Raporda, “MicroStrategy’nin ayı piyasası sırasında likiditeye başvurma ihtimalinin düşüş dönemindeki BTC için bir tehdit oluşturduğuna” da değinildi.


Daha Fazla Oku

    MicroStrategyBitcoinayı piyasası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MetaMask, Ethereum'un Lider Projeleriyle Mücadele Etmek için 'Akıllı İşlemler' Sunacak

6 Mayıs 2024 18:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk