Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

ARB Türev Piyasaları Perşembeyi Bekleyemedi

Arbitrum token (ARB) türev piyasaları, perşembe günü gerçekleşecek olan airdrop’tan önce merkezi ve merkeziyetsiz borsalarda listelenmeye başladı.

21 Mart 2023 13:06

Güncellenme: 21 Mart 2023 13:29

Merkeziyetsiz borsa Clober, yatırımcıların 50 sent, 1 dolar, 2 dolar, 4 dolar, 8 dolar ve 16 dolarlık işlem fiyatlarıyla ARB satın almalarına izin veriyor.


Put opsiyonlarında token veya benzer varlıkların fiyatı düştükçe değeri artar.


Clober salı günü yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “ARB’ın 2 dolarlık put opsiyonu 54 sente satılıyor. 54 sent ödeyerek ARB token’larınızı airdrop sonrası 24 saat içerisinde 2 dolara satabilirsiniz. Bu şekilde ARB başına en az 1,46 dolar kâr edebilirsiniz.”Put opsiyonları için son tarih 24 Mart, yani airdrop’tan bir gün sonra.


Özellikle ilk gün ARB fiyat hareketinin önemli ölçüde volatile olması bekleniyor.


Arbitrum geliştiricileri, token’ın önceki ağ faaliyetlerini göz önünde bulundurarak 23 Mart günü airdrop gerçekleştireceklerini duyurmuşlardı. Artbitrum’un DAO’ya geçişi de onaylanmıştı.


İlk gün bazı yatırımcılar kâr elde etmek için token satarken bazılarının daha uzun vadeli pozisyonlar alması bekleniyor. Bu yüzden dinamik bir fiyat hareketi gerçekleşeceği tahmin ediliyor.


Spot token işlemleri salı günü itibarıyla sona erecek. Ancak, Hotbit ve BitMEX gibi şirketler tarafından sunulan vadeli işlem ürünleri her gün milyonlarca dolar değerinde işlem görüyor.


ARB vadeli işlemlerinde önemli bir volatilite görünüyor. CoinGecko verilerine göre, Hotbit’in Arbitrum IOU token’ları pazartesi gecesi 12 dolar seviyelerine ulaştıktan sonra son 24 saatte yüzde 32 düştü. Öte yandan, BitMEX’in ARB vadeli işlemleri şu anda 1,40 dolardan işlem görüyor.


Daha Fazla Oku

    defiAirdropCloberARBArbitrum

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk