Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Alameda, 37 Milyon Dolarlık BitDAO Token’ını Transfer Etti

BitDAO, Sam Bankman-Fried'ın kripto trade firması olan Alameda Research’ün token varlıklarında likidite sıkıntısı çekeceğini düşünüyordu.

9 Kasım 2022 12:52

Güncellenme: 9 Kasım 2022 14:32

Sam Bankman-Fried'in Alameda Research'übu haftaki kripto sektöründe yaşanan en büyük sarsıntının merkezinde olan firmasının en az üç yıl boyunca BitDAO blok zinciri projesiyle ilişkili token’ları satmamak için yapılan bir anlaşmaya bağlı kaldığı bildiriliyor.


En büyük merkeziyetsiz otonom kuruluşlardan biri olan BitDAO, Salı günü attığı bir tweet'te yaklaşık 100 milyon BIT token’ınınEtherscan web sitesi tarafından "Alameda Research 25olarak belirtilen Ethereum blok zincirindeki "orijinal BIP-4 takas cüzdanına" aktarıldığını doğruladı.


Firma, CoinDesk'in geçen hafta Alameda'nın bilançosunun milyarlarca dolarlık FTT içerdiğini bildirmesinden bu yana inceleme altına alındı. FTT, FTX’le ilişkili bir kripto para olduğu ve az oyuncu bulunduğu için endişeye yol açtı.


Dev kripto borsası Binance ve FTX, Salı günü birleşmek için bir anlaşma imzaladıancak bu anlaşmanın Alameda'ya uzanıp uzanmayacağı veya FTT token’larının kalan herhangi bir değeri olup olmayacağı belli değil.


Likiditeyi artırmak?


Kripto analistleri, FTT'nin fiyatı düşmeye devam ederse Alameda'nın likiditeyi artırması gerekebileceğini ve Solana'nın SOL belirteçleri gibi değeri koruyan kripto varlıklarını satmaya çalışabileceğini tahmin ediyor.


FTX ve Alameda'nın yer aldığı son drama ile çakışan BitDAO'nun yerel token olan BIT'in yüzde 20 düşüşüyle BitDAO, Alameda'dan firmanın 100 milyon BIT token’ını tutmaya devam ettiğini kanıtlamasını istedi. Alameda eğer 24 saat içinde kanıtlayamasaydı BitDAO, 3.36 milyon FTT token’ı satacaktı ve bunu belli etmek için üstü kapalı bir tehdit yayınlamıştı.


Etherscan'daki verilere göreSalı günü Alamada Research beş işlem yaptı. En büyük işlem ise yaklaşık 34 milyon dolar değerinde 92 milyon BIT'i içeren FTX borsasında bir hesap oldu.


BitDAO, Alemeda'nın hızlı yanıtının ardından Twitter'da, "Topluluk güveni için, değiştirilen $BIT ve $FTT satışa yasak taahhüt süresinin sonuna kadar ilgili zincir içi adreslerimizde tutulmasını öneriyoruz" dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Restaking Protokolü Kelp DAO, EigenLayer Puanlarına Likidite Sağlıyor

21 Şubat 2024 21:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk