Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

BitDAO Topluluğu, Alameda'dan Kanıt İstiyor

Eğer Alameda'nın söz verdiği gibi BIT token’larını tutmaya devam ettiğine dair kanıt sağlayamazsa BitDAO topluluğu, FTT token’larının geleceği hakkında bir oylama yapacağını söyledi.

8 Kasım 2022 13:37

Güncellenme: 8 Kasım 2022 16:15

En büyük merkeziyetsiz otonom kuruluşlardan (DAO) biri olan BitDAO, DAO'nun yerel token’ı olan BIT'in yüzde 20 oranında düşmesinden sonra  FTX-Alameda dramasına girdi.


Kripto borsası Bybit, Pantera, milyarder Peter Thiel ve diğer birkaç fon tarafından desteklenen BITDAO, trade firması Alameda'dan geçen yıl Kasım ayında 3.36 milyon FTT token’ını dönüştürerek satın aldıkları 100 milyon BIT token’ının tutmaya devam ettiklerini kanıtlamalarını istedi. Token takas anlaşması  Alameda'nın token’ları en az üç yıl boyunca tutmasını gerektiriyor.


Bybit’in kurucu ortağı Ben Zhao, Almeda ve BitDAO aradında olan üç yıllık anlaşması konusunda bit tweet paylaştı ve bu istenen kanıtın da aslında $bit token değerinin ani yüzde 20’lik düşüşünden kaynaklığını dile getirdi.


BitDAO'nun korkuları belki de Alameda'nın FTX'in yerel kripto para birimini savunmak için diğer token varlıklarını tasfiye ettiği spekülasyonlarından kaynaklanıyor.


BitDAO topluluğu, Alameda'nın 24 saat içinde açıklama yapmaması durumunda satın alınan 3,362,315 FTX token’ını satacağına dair örtülü bir tehdit yayınladı.


Zhou'nun tweet'ine yanıt veren Alameda Research'ün CEO'su Caroline Ellison, "bu biz değildik" dedi ve işler sakinleştiğinde fonların kanıtını sağlayacağına söz verdi. Zhou, hızlı yanıt için Ellison'a teşekkür etti.


TradingView'in verilerine göre, Ellison’un verdiği güvenceden sonra piyasa biraz sakinleşti ve BIT token’ı  yüzde 20’lik düşüşle 0.26 dolardan işlem görürken açıklamadan sonra 0.38 dolardan işlem görmeye başladı


BitDAO ayrıca, topluluğun FTT-BIT takas anlaşmasına uygun hareket ettiğine dair izlemeye ve doğrulamaya izin verecek bir öneri sundu.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk