Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Sam Bankman-Fried’ın İki Şirketi Aynı Bilançoda Buluşuyor

Milyarder Sam Bankman-Fried’ın sahip olduğu FTX borsası ve Alameda Research iki ayrı şirket gibi görülse de aynı bilançoda buluşuyor.

3 Kasım 2022 14:12

Güncellenme: 3 Kasım 2022 14:52

Milyarder Sam Bankman-Fried’ın kripto imparatorluğu iki ana parçaya bölündü. Bu parçalar FTX borsası ve alım satım şirketi Alameda Research’ten oluşuyor.


Ancak CoinDesk’in incelediği belgeye göre bunlar iki ayrı iş kolu olsa da bu bölünme tek bir önemli noktada tekrar birleşiyor: Alameda’nın bilançosunda. Öyle ki, bilanço neredeyse tamamen FTX verilerinden oluşuyor. Özellikle FTX borsası tarafından çıkarılan FTT token bilançoda önemli bir yer kaplıyor. FTT token sahipleri pazaryerinde yaptıkları alım satım işlemleri için ödedikleri komisyondan indirim alabiliyor. 


Bu durum herhangi bir sorun olduğu anlamına gelmiyor. Ancak bu şunu gösteriyor ki Alameda’nın temeli bir itibari para birimi ya da bir diğer kriptoya değil, kardeş şirketinin yarattığı bir coin’e dayanıyor. Bu da FTX ve Alameda arasındaki bağların çok sıkı olduğu anlamına geliyor.


30 Haziran itibarıyla Alameda’nın varlıkları toplam 14,6 milyar dolar olarak kaydedilmişti. Bu varlıklar arasında en büyük pay 3,66 milyar dolarla FTT token'da.


FTX’in sitesine göre şu an piyasada toplam 5,1 milyar dolar değerinde 197 milyon adet FTT token’ı bulunuyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk