Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Kaira, V2 Sürümü ile SocialFi’a Yeni Bir Yaklaşım Sunuyor

"V2 sürümü sonrası, Web3 ekonomisini sıradan bir sosyal medya kullanıcısının erişebileceği, anlayabileceği ve sosyal bir zeminde deneyimleyebileceği hale getirmeyi amaçlıyoruz."

27 Şubat 2024 09:42

Güncellenme: 27 Şubat 2024 12:42

Türk bir ekip tarafından Polygon blok zinciri ağında Lens Protocol üzerinde geliştirilen merkeziyetsiz sosyal medya platformu, dün V2 sürümünü yayına aldı. 


Şu an Lens Protocol’ün en büyük dördüncü uygulaması olan Kaira ile kullanıcılar sosyal medya profillerini, takipçi ağını ve içeriklerini bir NFT olarak cüzdanlarında tutabiliyorlar. Üstelik ürettikleri içerikler diğer kullanıcılar tarafından etkileşim aldığında $KAIRA token ödülü de kazanabiliyorlar.


V2 sürümü ile Kaira uçtan uca yenilenmiş bir arayüz, gelişmiş yeni bir kullanıcı deneyimi, post draft ve bookmark gibi içerik üretirken ve tüketirken sıklıkla ihtiyaç duyulan yeni özellikleri kullanıcıları ile buluşturdu. Fakat Kaira’nın V2 sürümünde en çok heyecan veren özelliği “Sosyal Launchpad” özelliği oldu.


Doğrudan Kaira üzerinden artık projeler on-chain kitlesel fonlama turları başlatabilecekler. Web3 ekosisteminde aşina olduğumuz geleneksel launchpad yaklaşımını ve IDO yatırım turu konseptini bir sosyal medyanın içerisine entegre edilmesi bizlere SocialFi’ın geleceğinin nasıl olabileceğine dair önemli ipuçları sunuyor.


Kullanıcılar takip ettiği arkadaşlarının Kaira üzerinde hangi IDO turlarına katıldığını görebilir, bu turlara doğrudan Lens profilleri ile kayıt olup yatırımcı olabilirler. Erken aşama Web3 projelerinin yatırımcılarla sosyal bir zemin üzerinde buluşmasına olanak tanıyan bu yeni yaklaşım ile Kaira sosyalliğin finans ile daha iç içe geçtiği bir yolculuğa başlıyor.


Projenin CEO’su Mesut Gülecen Kaira’nın V2’si ve SocialFi’a getirdikleri bu yeni yaklaşım hakkında şunları söyledi:


"V2 sürümü sonrası, Web3 ekonomisini sıradan bir sosyal medya kullanıcısının erişebileceği, anlayabileceği ve sosyal bir zeminde deneyimleyebileceği hale getirmeyi amaçlıyoruz. DeFi kullanan cüzdan sayısının bin katı kadar sosyal medya kullanıcısı var. Günün sonunda daha büyük kitleleri ancak daha iyi UX’e sahip akıllıca kurgulanmış ürünler ile oyuna dahil edebiliriz."


Son zamanlarda Türk ekiplerin geliştirdiği Web3 projeleri globalde büyük yankı uyandırıyor. Kaira da hızlı büyüyen topluluğu ve yenilenmiş ürünü ile bunlardan biri olmaya hazırlanıyor. Ekip en çok Amerika, Hindistan, Nijerya ve Endonezya’da kullanılan Kaira’nın yakın zamanda Türkiye pazarına yönelikte aktif çalışmalara başlayacağını belirtiyor.


Daha Fazla Oku

    web3SocialFiKairaPolygonlens protocol

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk