Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Utilify, Polygon Village Topluluk Hibeleri'nde "Buidl on Polygon #1" Turuna Seçildi

Şirket markaların müşteri etkileşimlerini artırmalarını sağlayarak yeni nesil pazarlama ve topluluk yönetimi çözümleri sunuyor.

22 Ocak 2024 10:31

Güncellenme: 22 Ocak 2024 11:10

Yenilikçi bir yaklaşımla Web2 markalarını Web3 dünyasına taşıyarak büyük bir başarıya imza atan Utilify, Polygon Village Topluluk Hibeleri'nin "Buidl on Polygon #1" turuna seçildiğini duyurdu.


Şirket, işletmeler için entegre bir Web3 platformu olarak ön plana çıkıyor ve markaların müşteri etkileşimlerini artırmalarını sağlayarak yeni nesil pazarlama ve topluluk yönetimi çözümleri sunuyor.


Polygon Village ödül havuzunda eşleşen fonlar, Utilify'ın gelişimine önemli bir katkıda bulunacak. Bu fonlar, Polygon PoS ağı üzerinden yapılan bağışlarla erişilebilir durumda. Bağışlar, MATIC ve Polygon ağındaki stabil paralarla kabul ediliyor.


Şirketin CEO'su Bertuğ Oymak, Polygon Village'ın topluluk hibeleri programlarını ve Buidl on Polygon programlarını CoinDesk Türkiye için değerlendirdi.


Ağın ekosistemde öncelikli bir tercih olduğunu paylaşan Oymak, "Polygon geliştiriciler tarafından fazlasıyla tercih edilen bir ağ. Herkes ucuz olduğu için sanıyorum, ucuzluk elbet bir kriter fakat en önemlisi geliştiriciler için dokümantasyon desteği ve sunmuş olduğu araçlar. Yeni çıkan L2’lerde, geliştirme sırasında ihtiyaç duyulan temel hizmetler bile eksik olabilirken Polygon’da uzun süredir her ihtiyaca yönelik çözüm var. Bu program da geliştiricilerin Polygon’un bu hizmetlerini öğrenmesi, deneyimlemesi açısından güzel bir fırsat. Polygon’un kurumsal stratejisini büyük işletmelere çözümlere olarak konumlamasından bu yana topluluk programları çok eksik kalmıştı. Umarım bu programla birlikte Polygon topluluğun gücünü tekrar hatırlar. Güzel bir yeniden doğuş oldu diyebiliriz" dedi.Bu programın ötesinde, blok zinciri teknolojisinin bağış kültürünü değişip dönüştürdüğünü vurgulayan Oymak "Blok zincirin en temel vaadi şeffaflık bağış konusuyla direkt örtüşüyor. Bu sebeple bağış konularında blok zinciri hayatımızda daha çok göreceğimizi düşünüyorum. Bağış gibi hassas konularda komisyon düşündürücü oluyor ama burası da bir platform ve buranın da operasyonel maaliyetleri var. Blokzincir şeffaflığı komisyonların harcamalarının doğrulanmasında kullanıldığında bu güven sorunu daha da ortadan kalkacaktır. Şuan için giveth’i bu konuda Polygon yönlendirmesi ile operasyonel olarak kullanıyoruz. Sıfır komisyon bağış politikasından öte kripto ile bağış kabul edebilmesi ve bunu farklı ağlarda farklı tokenlar ile yapması bizim için avantaj" diye konuştu.


Aynı zamanda Utilify, bağış kampanyasına katılan destekçilere özel sürprizler sunuyor. Tüm destekçiler, Utilify'dan özel bir hatıra NFT'si alacaklar. 100 doların üzerindeki destekler için ise Hayt Huyt imzalı bir pixel PFP NFT, şirketin Genesis koleksiyonunun bir parçası olarak verilecek.


İş modelini B2B odağında geliştiren Utilify ilk kez son kullanıcı ile ticari bir ilişki içerisine de girmiş olacak. Oymak, deneyimle alakalı şunları söylüyor:


"Utilify müşterisi kurumsallar, bu sebeple son kullanıcıyla hiç ticari bir ilişkimiz olmamıştı. İlk kez bir bağış programı kapsamında destekçimiz oluyor son kullanıcımız. Bu sebeple onlara hem bu anı hatırlayacakları bir Hatıra NFT hem de çok beğenilen genesis piksel koleksiyomuzun parçası olabilme fırsatı tanımak istedik. Aynı zamanda 2024 planlarımızda kendi ekosistemimizi kurarken Hatıra NFT sahiplerinin önemli bir yeri olacağı sinyallerini de vermiştik, bu kampanyanın parçası olmak da onlardan biri."


Utilify'ın bu adımı, Web2 markalarının Web3'e geçiş süreçlerine önemli bir katkı sunuyor. Şirket, bu alandaki çalışmalarını sürdürerek dijital dönüşümü daha erişilebilir kılmayı hedefliyor.


Daha Fazla Oku

    utilifySadakat ProgramlarıMüşteri DeneyimiBertuğ Oymak

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk