Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

“Web3’ün Benimsenmesi İçin Doğru Zaman”

Finans şefi Paul Chan, kriptodaki son oynaklığa rağmen, Web3 teknolojilerini ilerletme zamanının geldiğini söyledi.

11 Nisan 2023 08:19

Güncellenme: 11 Nisan 2023 08:29

Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan, paylaştığı blog gönderisinde, kripto piyasalarındaki değişkenliğe rağmen Hong Kong’da Web3'ün benimsenmesi için doğru zaman olduğunu söyledi.


Paul Chan, Hong Kong'un bütçe planlaması sırasında, Web3 teknolojilerinin üç temel noktadan biri olarak belirlendiğini belirtti.


Chan, kripto ekosisteminin kendisine 2000’li yılların başında internetin ilk çıktığı günleri, patlayan ve oyuncuları ayıklayan dev bir balonu hatırlattığını ifade etti ve "Pazar bu kadar gürültülü değildi ve gerçek dünyaya dair örnekler deneyimlenebiliyordu" ifadelerini kullandı.


Chan, "Web3'ün istikrarlı bir şekilde ilerleyebilmesi için, düzenlemeyi ve gelişmeyi teşvik edecek elverişli bir strateji belirleyeceğiz. Finansal güvenliği sağlamanın ve sistemin doğurabileceği riskleri engellemenin yanında, yatırımcıları eğiterek ve koruyarak, kara para aklamanın da önüne geçeceğiz” dedi.


Hong Kong, bu hafta Web3 teknolojilerinin devlet seviyesinde ve küresel düzeyde benimsenmesini incelemeye odaklanan ve iki gün sürecek Dijital Ekonomi Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak.


Hong Kong yetkilileri, Web3 ve kripto para biriminin benimsenmesi için etkin şekilde çalışıyorlar. Chan, Şubat ayında, Hong Kong bütçesinden Web3 teknolojilerine yatırım yapmak icin 6,4 milyon dolar ayırmıştı.


ABD'deki düzenlemelerin, şirketlerin gözlerini yurtdışına çevirmelerine zorlaması nedeniyle, kripto borsası Bitget, Web3 teknolojilerine odaklanan benimseyen Asya ülkelerine yönelik olarak 100 milyon dolarlık bir fon oluştururken Hong Kong’un kripto borsaları için yaptığı son lisans değişiklikleri de Asya’daki büyüme için olumlu bir adım olarak nitelendiriliyor.Daha Fazla Oku

    web3Hong KongBitget

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk