Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

“Taraftarlar Tuttukları Takımla Bağ Kurmak İstiyor”

CoinDesk’in Consensus 2023 ekinliğinde yer alan bir panelde Web3’ün taraftarlar ve takımları arasında bağ kurmaya nasıl yardımcı olduğu konuşuldu.

27 Nisan 2023 21:36

Güncellenme: 27 Nisan 2023 21:48

Yaklaşık 150 yıldır var olan spor trading kartları fiziki dünyada NFT’lere en çok benzeyen nesneler arasında sayılabilir. Bu kartlar kimi zaman çok popüler oldular. Bazen de popülerliklerini kaybettiler.


Taraftar token’ları, trade kartları gibi profesyonel sporlara bağlı tüm dijital varlıklar hem Türkiye hem de tüm dünyada sporseverlerin büyük ilgisiyle karşılaşıyor. Taraftarlar bu şekilde tuttukları takımlara kendilerini daha yakın hissedebiliyor. Ancak bu dijital varlıklar da henüz çok yeni ortaya çıkmalarına rağmen bir anda popüler olup sonra da popülerliklerini yavaş yavaş kaybetmeye başladılar.


Beth Beiriger (SVP Marketplace Operations, DraftKings), Luke deWilde (Corporate Development, Golden State Warriors) ve Max Rabinovitch (Chief Strategy Officer, Chiliz), moderatörlüğünü Burrata / Highsnobiety’nin kurucu ortağı Jeff Carvalho’nun yaptığı ‘Can Crypto Keep Winning in the Sports Arena?’ panelinde Web3 ve spor bağlantısını konuştular.  


Panelde öne çıkan noktalar şu şekildeydi:


  • Spor fanları dijitale çok kolay adapte olabiliyorlar. Örneğin dijital biletlemeye kolayca uyum sağlayabildikleri gibi. Bu, Web3 alanında da böyle oldu.

  • Spor kartları yaklaşık 150 yıldır varlar ve insanlar bunları toplamaya devam ediyorlar. Bu da taraftarların aslında her zaman koleksiyonlara ilgi duyduğunu gösteriyor.

  • Aslında taraftar token’larına daha çok ilgi gösteren kesim takımların formaları ya da aksesuarlarına fiziki resmi mağazalarından rahatlıkla ulaşabilen kesim değil. Örneğin, NBA takımlarının token’larına Asya’daki taraftarlar daha çok ilgili. Bu durum taraftarların tuttukları takımlarıyla bir şekilde iletişime geçmeye ne kadar istekli olduklarını gösteriyor.

  • NBA takımları ya da Avrupa’daki popüler futbol takımlarının dünyanın her yerinden çok yüksek sayıda taraftarı var. Ancak bu taraftarların tümünün gelip tuttukları takımları sahalarında izleyemeyecekleri de bir gerçek. Dolayısıyla daha önce spor kartlarında olduğu gibi NFT’ler ya da taraftar token’ları gibi dijital varlıklar sayesinde taraftarlar maçlarına gidemeseler de kendilerini takımlarına daha yakın hissedebiliyor.

Daha Fazla Oku

    consensus2023taraftar token

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Deniz Türsen

Deniz Türsen, CoinDesk Türkiye'de Blockchain, Metaverse ve NFT faaliyetlerine ilişkin haberler ve röportajlar yapan editördür. Daha önce Hürriyet Gazetesi'nin Hürriyet İK ekinde ve Bloomberg Businessweek Türkiye dergisinde yönetim, insan kaynakları, istihdam üzerine röportajlar va haberler yapmıştır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin, Kasım 2021'den Bu Yana İlk Kez 60 Bin Doları Aştı

28 Şubat 2024 17:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk