Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Taproot Wizards’ın “Quantum Cats” NFT’lerinde Teknik Sorunlar Oluştu

Koleksiyonun her biri 0,1 BTC'ye (4.300 dolar) satıldı, yani 3.000'lik serinin tamamı eklenmiş olsaydı 300 BTC'den (13 milyon dolar) fazla para toplanabilirdi.

30 Ocak 2024 12:29

Güncellenme: 30 Ocak 2024 12:56

Ordinals projesi Taproot Wizards tarafından oluşturulan "Quantum Cats" inscription’larının merakla beklenen ilk satışı, teknik sorunlar sebebiyle kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı.


OP_CAT olarak bilinen Bitcoin iyileştirme teklifini onurlandırmak için tasarlanan yaklaşık 3.000 dijital kedinin planlanan satışı, dün iki saatlik bir "whitelist" ile başladı, ancak karşılaşılan sorunlar nedeniyle ertelenmek zorunda kaldı.


Taproot Wizards, Twitter paylaşımında "Bugün kediler için inanılmaz bir talep var ve sunucularımız, mint’lemeye çalışan kullanıcı miktarını kaldıramadı" yazdı.


Koleksiyon 0,1 BTC'ye (4.300 dolar) satıldı, yani her kedi satılsaydı 300 BTC (12,9 milyon dolar) toplanabilirdi.


Tweet'e göre, kedilerin yaklaşık %30'u dün mint’lendi. Bu da yaklaşık 100 BTC (4,3 milyon dolar) değerinde yaklaşık 1.000 kediye denk geliyor.


Bu başlangıç, kasım ayındaki finansman turunda 7,5 milyon dolar toplayan Taproot Wizards için epey talihsiz oldu diyebiliriz çünkü proje, “Bitcoin NFT’leri” olarak adlandırılan Ordinals protokolüne dair büyük umutları yansıtıyordu.


Quantum Cats serisinin ilk ürünü olan "Genesis Cat”, bu ayın başlarında müzayede evi Sotheby's'de 254.000 dolara satılmıştı.


Udi Wertheimer özür diledi

Şirketin kurucu ortaklarından biri olan Udi Wertheimer, Twitter Spaces oturumu sırasında olası alıcılardan özür diledi.


"Bazı aksaklıklar oldu. İnsanların umdukları deneyimin bu olmadığını biliyorum."


İki saatlik whitelist alımlarının ardından, kalan kediler genel satışa sunulmadan önce mint işlemlerinin bir saat duraklaması kararlaştırıldı.


Projenin Discord kanalı ise şikayetlerle doldu taştı. Bir kullanıcı, "Bu şimdiye kadar gördüğüm en kötü mint deneyimlerinden biri" yazdı.Daha Fazla Oku

    taproot wizardsUdi WertheimerUdi Wertheimernftquantum cats

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Seviyesinde Adeta Boğuşuyor

14 Haziran 2024 16:46

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk