Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Sony'den Gamer'lar İçin NFT Aktarımı Hamlesi

Oyun devinin bu hamlesi, varlıkları sadece farklı oyunlar değil, aynı zamanda sanal gerçeklik gözlükleri, bilgisayarlar ve farklı konsollar arasında da daha işlevsel hale getirmeyi amaçlıyor.

22 Mart 2023 10:07

Güncellenme: 22 Mart 2023 13:41

Eğlence ve oyun konsolu devi Sony Interactive Entertainment, farklı oyunlar ve konsollar arasında değiştirilemez token'ların (NFT) aktarılmasını sağlamak amacıyla patent başvurusunda bulundu.


Geçen hafta başvurusu yapılan patent, amiral gemisi Playstation gibi Sony ürünlerini kullananların, birlikte uyumlu şekilde çalışabilir bir Web3 oyununu deneyimlemelerini sağlayacak. Oyuncular oyun içi varlıkları sanal gerçeklik gözlükleri, tabletler, bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi cihazlar arasında aktarabilecekler. Patent başvuru dosyasında, "Bazı örneklerde NFT'nin nesiller arası, mesela PS4'ten PS5'e kullanılabileceği" belirtiliyor.


NFT'lerin başarılar ve turnuvalar için nasıl bir işlev göreceğine dair ayrıntılara da yer verilen dosyada "Bazı örnek uygulamalarda, görev bir e-spor turnuvasında zafere ulaşmak olabilir ve dijital varlık, NFT aracılığıyla ilk son kullanıcı tarafından farklı bilgisayar simülasyonlarında kullanılabilir." deniliyor.


Sony söz konusu girişimin ayrıca, Sony ekosistemi dışında kalan, Xbox veya "bulut tabanlı video oyunları" gibi ürünlerle uyumlu çalışmayı da hedeflediğini ve varlıkların farklı oyun ekosistemleri arasında tamamen aktarılabilir ve kullanılabilir olmasını sağlayacağını da belirtiyor. 


Şirket öte yandan, "bilgisayar simülasyonunun diğer örneklerinde görevin tekrarını ve ek görev başarıları için fazladan NFT verilmesini önleme" kapasitesine dikkat çekiyor ve oyun severlerin farklı ürünler veya oyunlarla aynı NFT'leri kazanmak için görevleri tekrarlamalarını önleyen bir mekanizmayla ilgili genel bilgi veriyor.


Sony son zamanlarda, Web3 alanındaki varlığını genişletmek için hamleler yaptı, ortaklıklar kurdu ve blok zincir tabanlı ilk ürünlerini test etti. Şirket Kasım ayında, oyuncuların, avatarlarını vücutlarıyla eş zamanlı kontrol etmelerine olanak tanıyan harekete duyarlı giyilebilir cihazları piyasaya sürmüştü. Şubat ayında şirketin internet sağlayıcı bölümü Sony Network Communications, gerçek hayatta kullanılabilir NFT'ler ve DAO'lar yaratmaya odaklanan şirketler için bir kuluçka programı oluşturmak üzere blok zincir ağı Astar'la ortaklık kurmuştu.


Daha Fazla Oku

    sonyweb3nftoyun

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk