Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Shiba Inu, Merkeziyetsiz Finansa Emin Adımlarla İlerliyor

Dijital kimlik doğrulaması, gelecekteki tüm Shiba Inu gelişmelerinin bir parçası olacak, bunlar arasında Shibarium layer-2 blok zinciri de yer alıyor.

3 Ağustos 2023 17:24

Güncellenme: 3 Ağustos 2023 17:47

  • Shiba Inu geliştiricileri, kullanıcılar ve hükümetler arasında projenin itibarını güçlendirmek amacıyla dijital kimlik hizmetlerini tüm platform uygulamalarına entegre edecek.

  • Bu tür adımlar ciddi yatırımcıların ilgisini çektiğinden SHIB token'larına olan talebi artırabilir.

Blok zincirinin temsilcisi, CoinDesk'le yaptığı görüşmede Shiba Inu ekosisteminin amacının tüm uygulamaları blok zinciri tabanlı bir dijital kimlik ile bağlayarak SHIB kullanıcıları ve hükümetler arasındaki güveni artırmak olduğunu belirtti.


Bu gelişme, Shiba Inu’nun meme coin statüsünden kurtulup kalabalık blok zinciri piyasasında ciddi bir merkeziyetsiz finans (DeFi) rakibi olma çabasını kanıtladı.


Kendine Egemen Kimlik (Self-Sovereign Identity - SSI), pasaportlar ve sürücü belgeleri gibi kimlik belirten belgelerin dijital alter egosu olarak açıklanabilir. Dijital dünyada, SSI'ın kullanıcılara kişisel verileri ve bunların çevrimiçi kullanımı konusunda daha fazla kontrol sağladığı söylenir.


Shiba Inu geliştiricileri, topluluk projeleriyle iş birliği yaptıklarını ve SSI dağıtımının öncelikli bir konu olduğunu belirtiyor.


Geliştiricilere göre, Kanada ve Avrupa Birliği'nde dijital kimlikler ve veri korumasına artan ilgi, Shiba Inu'yu diğer blok zincirleriyle karşılaştırıldığında daha denetlenebilir bir proje olarak konumlandırabilir.


Shiba Inu'nun baş geliştiricisi "Shytoshi Kusama", CoinDesk'e gönderdiği mesajda şunları söylüyor: "Merkeziyetsiz dijital güven ve uluslararası kimlik doğrulamada yeni bir küresel standartın temellerini atıyoruz. Bu sayede Shibarium, sistemlere olan güvenin yeniden tesis edildiği ve geliştirildiği yeni bir dijital çağın öncüsü olacak."


Başlangıçta yalnızca bir meme coin olan SHIB, Shibarium'un piyasaya sürülmesiyle ciddi bir blok zinciri rakibine dönüşüyor. Layer-2 ağı, blok zinciri üzerinde geliştirilen uygulamalar için BONE, TREAT, SHIB ve LEASH token’larını kullanacak.


Shibarium testnet'i temmuz itibarıyla yaklaşık 16 milyon cüzdandan 27 milyon işlem görüyor, bu da ağa olan yoğun talebi kanıtlıyor. Ağın bu ayın iletleyen günlerinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Shiba InuSHIBmerkeziyetsiz finansdefiDijital Kimlik

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Analistler Ralliye Yeni Katılan Bitcoin Boğalarının Geç Kaldıklarını Söylüyor

1 Mart 2024 13:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk