Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Shiba Inu Temalı Floki, Gerçekleştirdiği Çin Hamlesinden Sonra Ticaret Hacminde Artış Görüyor

Floki fiyatları, bitcoin liderliğindeki piyasa baskısı ve Çin’deki gelişmeler üzerine yükseldi.

29 Mayıs 2023 10:37

Güncellenme: 29 Mayıs 2023 10:51

Floki (FLOKI), metaverse oyunu Valhalla’da token’ların kullanılması ve oyunun Çin’de talep görmesi üzerine pazar günü yüzde 10 yükseldi. Ayrıca token, üç haftadan uzun bir süredir gördüğü en yüksek işlem hacmine ulaştı.


Token’ların işlem hacmi geçtiğimiz hafta yaklaşık 25 milyon dolarken bu hafta 60 milyon doların üzerine çıktı. Artış, Çin’de gerçekleşen bazı spor turnuvalarında yapılan Floki oyununun reklamları sayesinde gerçekleşti.


Gelişme sonrasında Floki geliştiricileri sosyal medya gruplarında Çin merkezli topluluk üyelerinin arttığını bildirdi.


Floki daha önce, Valhalla oyununu daha geniş bir kitleye ulaştırmak amacıyla Çin’i hedeflediğini söylemişti. Geliştiriciler, oyun içeriğinin ve teknik dökümanların hem geleneksel Çince hem de basitleştirilmiş Çince olarak da ekleneceğini, Çin’deki oyun piyasasında da görünür olmak istediklerini söylemişlerdi.


Piyasadaki “Çin etkisi”, Hong Kong’un yaptığı açıklamalardan sonra görülmeye başlandı. Son birkaç hafta içerisinde conflux (CFX) gibi bazı Asya merkezli token’ların fiyatlarında artış yaşandı.


Hong Kong, 1 Haziran’dan itibaren yatırımcıların ülkede yer alan düzenlenmiş borsalarda bitcoin, ether, solana gibi token’lara yatırım yapmalarına izin verecek. Yatırımcıların herhangi bir stabilcoin tutmasına izin verilmese de gelişmeler, zengin Çinli spekülatörlerin çok yakında kripto piyasasına girebileceklerini gösteriyor.


Floki core geliştiricisi @100bviking, CoinDesk’le görüşmesi sırasında şunları söylüyor: “Çoğu büyük ekonominin bu yıl geri çekilmesi beklense de Çin ekonomisinin güçlü bir şekilde büyümeye devam edeceği tahmin ediliyor. Örneğin J.P. Morgan, 2023 yılında Çin için yüzde 4’lük bir GSYİH büyümesi öngörüyor ve bu, küresel ekonomi için öngörülen orandan 2,5 kat daha fazla. ABD için öngörülen orandan da 4 kat daha fazla.”


“Bu güçlü büyüme özellikle Hong Kong’un birkaç gün içerisinde kriptoyu yasallaştırmasıyla ve Çin’in kriptoya ısınmasıyla yaşanacak. Çin’in bir sonraki kripto boğa koşusunda lider olma olasılığı çok yüksek.”


Daha Fazla Oku

    ÇinShiba InuHong KongFLOKICFX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk