Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Proje İncelemesi: “Halkın Dog Coin’i” BONK

BONK, toplamda 29 farklı merkezi ve merkeziyetsiz platformda listeleniyor.

18 Aralık 2023 17:01

Güncellenme: 18 Aralık 2023 17:17

Resmi sitesinde “halkın dog coin’i” olarak tanıtılan BONK, 2022’nin yılbaşı sezonunda Solana topluluğuna airdrop olarak sunulmuştu. 


Web3 dünyasının bir numaralı topluluk para birimini geliştirmeyi hedeflediklerini belirten proje ekibi, stratejik olarak entegrasyonlarını artırmaya ve ekosistemini genişletmeye devam ediyor. BONK, şu anda 10 farklı zincir üzerinde 117 entegrasyona sahip. Entegrasyonların 26’sı DeFi, 29’u borsa, 21’i ise oyun alanında yoğunlaşıyor. Bu alanları NFT’ler, ödeme altyapıları, sosyal medya ve cüzdan teknolojileri takip ediyor.


Özellikle son dönemde Solana satışlarını tavan yaptırmasıyla çokça önümüze çıkan projenin kapsamlı entegrasyon stratejisi, BONK’un Web3 uygulamaları açısından geniş bir etki alanına yayılmasını sağlıyor.Rakamlarla BONK

Resmi sitede belirtilene göre, şu anda coin’in 649 binden fazla holder’ı bulunuyor. Son 24 saatte 564 milyon dolarlık işlem hacmine sahip memecoin, geçtiğimiz iki haftada yüzde 228'lik bir değer kazanmış durumda. CoinGecko verilerine göre, son bir gün içerisinde yüzde 3,6 gerileyen kripto para birimi, yazının yazılması sırasında 0,00001954 dolardan işlem görüyor.


Coinbase, Binance, KuCoin gibi birçok borsada yer alan BONK, toplamda 29 farklı merkezi ve merkeziyetsiz platformda listeleniyor.


Token Dağıtım Stratejisi

BONK'un token dağıtım stratejisi, topluluğu teşvik etmek ve merkeziyetsiz yapıyı korumak amacıyla tasarlandı.


  • NFT Projelerine %21: Token sahiplerinin tek bir alanda yoğunlaşmasını önlemek ve daha çok katılımı desteklemek adına toplam arzın yüzde 21’i Solana zincirinde yer alan 40 aktif NFT projesine dağıtılıyor.

  • Piyasa Katılımcılarına ve DeFi Kullanıcılarına %15,8: Solana piyasasında ve genel DeFi ekosisteminde aktif rol almanın önemini vurgulamak amacıyla arzın yüzde 15,8 bu alana ayrılıyor.

  • Geliştiricilere %5,3: BONK, LamportDAO aracılığıyla Solana geliştiricilerini ödüllendiriyor ve bunun için de arzın yüzde 5,3’ünü kullanıyor.

  • Sanatçılar ve koleksiyonerler, erken katılımcılar ve DAO da unutulmuyor. Bunlar da sırasıyla yüzde 10, 21 ve 15,8 pay alıyor.

Proje, ekip tarafından şöyle özetleniyor: "Bonk destekçileri toksik "Alameda" tokenomisinden bıkmıştı ve herkesin adil bir şans elde ettiği eğlenceli bir memecoin'e sahip olmak istiyorlardı."


Daha Fazla Oku

    bonktokenweb3defiSolana

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk