Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Polygon, Ethereum'da Yer Alan ZK Destekli Ağlar için 'Zincir Geliştirme Kiti' Yayımladı

Yeni yazılım toolkit’i geliştiricilerin kendi özelleştirilebilir zincirlerini oluşturmalarına imkan sağlayacak.

29 Ağustos 2023 18:22

Güncellenme: 29 Ağustos 2023 18:37

Ethereum ölçeklendirme firması Polygon, geliştiricilerin sıfır bilgi (ZK) kanıtlarıyla beslenen blok zincirler oluşturmalarına yardımcı olacak bir toolkit paylaştı.


Zincir Geliştirme Kiti (CDK), geliştiricilerin Polygon'un ZK teknolojisini kullanarak kendi özelleştirilebilir layer-2 zincirlerini oluşturmak için kullanabilecekleri açık kaynaklı bir kod tabanıdır. Polygon, bu zincirlerin ZK destekli bir köprü aracılığıyla birbirine bağlanacağını, böylece her zincirin birlikte çalışabileceğini söyledi. Şirketin açıklamasına göre, zincirler bir araya gelerek "Değer Katmanı"nı (Value Layer) oluşturacak.


Duyuru, Matter Labs'e ait zkSync ve Starkware'e ait Starknet gibi layer-2 ağlarının geliştiricilerin kendi zincirlerini oluşturmaları için toolkit çıkarmalarının ardından geldi. Matter Labs'in ZK Stack'i mevcut olarak yayında, Starknet'in kiti ise yakında piyasaya sürülecek.Polygon, geliştiricilerin uygulamaya özgü özelleştirilebilir zincirler oluşturmaları için “Supernets” adı verilen bir toolkit’e daha sahip.


Ancak ekip, "mevcut tüm Supernet'lerin Polygon'un endüstri lideri ZK teknolojisinden yararlanmak için mevcut mimariyi yükseltebileceği" göz önüne alındığında, CDK'nın bir sonraki öncü olacağını düşünüyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    PolygonMATICsupernetblok zincirideveloper

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk