Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Polygon, Daha Fazla Fayda Sağlamaya Yönelik MATIC’ten POL’e Token Geçişi Öneriyor

Topluluk tarafından onaylanması durumunda POL, birden fazla Polygon tabanlı ağı doğrulamak için kullanılan çok amaçlı bir token olarak işlev görecek.

13 Temmuz 2023 14:22

Güncellenme: 13 Temmuz 2023 15:37

Bir grup Polygon geliştiricisi ve araştırmacısı, POL'ün tüm Polygon tabanlı ağlar için tek bir token olarak işlev görmesine olanak tanıyacak bir token yükseltmesi öneriyor.


Bu ağlar, Polygon’un ana blok zinciri, Polygon zkEVM ağı ve çeşitli üst ağlar - ana Polygon ağı üzerinde çalışan uygulama özel blok zincirlerini içeriyor.


Duyurunun ardından ilk üç dakikada MATIC’in fiyatı yüzde 2,6’ya kadar artarak 0,747 dolara ulaşıyor.


Öneri kabul edilirse, ağ doğrulayıcıları tek bir token kullanarak birden fazla zincirin işletilmesini destekleyebilecek.


MATIC'ten POL'e geçiş, basit bir teknik adım gerektiriyor: MATIC'in yükseltme akıllı sözleşmesine gönderilmesi ve otomatik olarak karşılık gelen miktarda POL'ün geri dönmesi. Eğer topluluk bu öneriyi onaylarsa token sahiplerine belirtilen geçişi sağlamaları için dört yıl veya daha fazla bir süre verilecek.


Önümüzdeki süreçte Polygon zincirine ait her topluluğun zincirlerin gaz ücretleri için hangi token’ı kullanacağına dair bir karar vermesi gerekiyor. Onay gelirse ilerleyen zamanlarda holder’lar Polygon üzerine inşa edilen merkeziyetsiz uygulamalara yönelik önerilere oy vermek için POL kullanacak ve tüm ödüller POL cinsinden dağıtılacak.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    PolygonpolMATICtokendefi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Son 3 Yılın En Büyük Aylık Kazancına Doğru İlerliyor

1 Mart 2024 10:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk