Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Pendle Finance Kullanıcıları Artık Gerçek Dünya Varlıklarından Kazanç Elde Edebilecek

Pendle, ilk gerçek dünya varlıkları (RWA) tabanlı ürününde MakerDao’nun yükseltilmiş Savings’ini (sDAI) ve Flux Finance’in fUSDC’sini kullanacak.

24 Ağustos 2023 12:01

Güncellenme: 24 Ağustos 2023 13:09

Kullanıcılara takas edilebilir token’lar sağlayan merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu Pendle Finance, geleneksel sektörlerden kazanç elde eden yeni ürünüyle, büyüyen gerçek dünya varlıkları (RWA) trendine adım atıyor.


Pendle, geçtiğimiz kasım ayında Ethereum üzerinde piyasaya sürüldü ve bu yıl Arbitrum, BNB Chain ve Optimism ağlarına da katıldı.


Geliştiricilerin CoinDesk’e verdiği bilgilere göre, Pendle, ilk gerçek dünya varlıkları (RWA) tabanlı ürününde MakerDao’nun yükseltilmiş Savings’ini (sDAI) ve Flux Finance’in fUSDC’sini kullanacak. Savings ve fUSDC, geleneksel finans varlıklarından verim sağlıyor.


RWA tokenizasyonu, gayrimenkul, değerli metaller, sanat eserleri ve koleksiyonlar gibi maddi varlıklarla bağlantılı sanal bir yatırım mekanizması oluşturma üzerine kuruludur. RWA, özellikle DeFi açısından kripto alanında sürekli büyüyen ve gelişen bir sektör olmuştur. Bu, ABD Hazine Tahvilleri gibi geleneksel finans araçlarına on-chain erişim sağlanması ve tokenize varlıkların merkeziyetsiz uygulamalarda (dApps) kullanılmak üzere dağıtılması anlamına gelir.


Pendle’ın kurucu ortağı ve CEO’su TN Lee, CoinDesk’e yolladığı mesajda şöyle söylüyor: “Sabit Getiri ve RWA, DeFi’da kullanılmayan en büyük pazarlara sahip. Bunların off-chain kurumsal yatırımcıları on-chain’e çekmede kilit bir rol oynayacağına inanıyorum.”


“RWA zaten DeFi’da mevcut. Pendle, bu getirileri düzgün bir şekilde korumanıza veya yönetmenize olanak tanıyan bir dizi araç sunacak. Faiz oranı türevleri, takaslar, sabit getiriler… TradFi kurumlarının ilgi gösterdiği tüm bu ürünler zaten buradalar.”


Ürün, perşembe günü itibarıyla 120 milyon doların biraz altında olan Pendle'nin toplam kilitli değerini (TVL) artırmaya yardımcı olabilir. Yazının yazılması sırasında, PENDLE token’ı yüzde 60’lık bir artışla yaklaşık 60 centten işlem görüyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    defimerkeziyetsiz finansGeleneksel Finanspendlerwa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Donald Trump, Kalan Tüm Bitcoin'lerin "ABD'de Çıkarılmasını" İstiyor

12 Haziran 2024 10:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk