Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

PancakeSwap V3, BNB Chain ve Ethereum’da Faaliyete Geçti

V3, dört farklı işlem ücreti kademesi getiriyor: yüzde 0,01, yüzde 0,05, yüzde 0,25 ve yüzde 1.

3 Nisan 2023 16:14

Güncellenme: 3 Nisan 2023 16:34

1,5 milyondan fazla tekil kullanıcısı olan merkeziyetsiz borsa (DEX) PancakeSwap, pazartesi günü Ethereum ve BNB Chain'de Sürüm 3'ü (V3) tanıttı.


Bu borsanın geliştiricileri pazar günü CoinDesk'e, geliştirilmiş platformun SushiSwap ve Uniswap gibi emsalleri arasında on-chain işlemler için en ucuz ücretleri ve likidite sağlayıcıları (LP'ler) içinse artırılmış gelirler sunacağını söyledi.


PancakeSwap V3, buna ek olarak, platformun sermaye verimliliğini artıracak özellikler getiriyor. Geliştiriciler bunların, likidite sağlayıcılarının sermayelerini daha küçük fiyat aralıklarına toplamaya izin vermeyi içerdiğini söyledi. Bu özellikle birlikte, aynı miktardaki mevduattan daha yüksek ücret kazanabilmek mümkün olacak.


V3, dört farklı işlem ücreti kademesi getiriyor: yüzde 0,01, yüzde 0,05, yüzde 0,25 ve yüzde 1. Öte yandan V2 ise, yüzde 0,25'lik tek bir kademe sunuyordu. Her token çifti, her ücret kademesi için bir likidite havuzuna sahip olabilir ve varlık çiftleri hem likidite sağlayıcıları hem de tacirler için teşviklerin en cazip olduğu kademeye yönelir.


Bu yaklaşım, LP'lerden olası en yüksek likiditeye teşvik etmeyi sürdürürken en düşük ücret kademesini ödeyen tacirler arasında dengeyi korumak adına tasarlandı.


İlerleyen zamanlarda, PancakeSwap V3 iki yeni özellik getirecek: Bir V3 "VIP" işlem ödül programı ve bir pozisyon yöneticisi özelliği.


VIP program, tacirleri işlem hacimleri için %5'e varan işlem ücreti indirimi kazanma şansı gibi özel avantajlarla ödüllendiren kademeli bir sistemdir; böylece, daha fazla platform hareketliliğine teşvik edebilir ve PancakeSwap'in gelirini artırabilir.


Pozisyon yöneticisi özelliği, tacirlerin kolayca likidite yatırmasına ve zamanla ücretlere ve ödüllere dayanarak bu pozisyonu optimize etmesine izin verir. Araç, üçüncü parti entegrasyonlar için manuel hesaplama ihtiyacını ortadan kaldırır; bu sayede kullanıcılara oldukları yerden konumlarını otomatik olarak ayarlama ve ücret ödülleri kazanma fırsatı tanır.


İki özellik de şu anda geliştirme aşamasında ve yakında tanıtılmaları bekleniyor.


PancakeSwap V3 ayrıca, şu anda günlük kullanıcı sayısı ve işlem hacmi bakımından en büyük DEX olan Uniswap V3 için üretilen tüm araçlarla uyumlu. PancakeSwap'in pazartesi günü itibarıyla kilitli toplam değeri (TVL) 2,5 milyar doların üzerindeydi. DeFiLlama verileri, Uniswap'in kilitli toplam değerinin ise 3,9 milyar dolar olduğunu gösteriyor.


Daha Fazla Oku

    PancakeSwapMerkeziyetsiz BorsaDEXlikidite havuzları

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Altcoin Boğası Ne Zaman? Tek Bir Veriyle İnceleyelim: OTHERS!

1 Mart 2024 12:31

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk