Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

NFT Koleksiyonu Y00ts Beklenen Hamleyi Yaptı

Eylül 2022'de piyasaya sürülen popüler proje, 15 bin adetlik üretken sanat koleksiyonunu Polygon'a getirmek için zincirler arası bir köprü kullanıyor.

29 Mart 2023 11:21

Güncellenme: 29 Mart 2023 14:06

Popüler bir değiştirilemez token (NFT) projesi y00ts, işlem sürelerini hızlandırmak ve ağ ücretlerini azaltmak için yerel Solana blok zincirinden Polygon ağına geçiş sürecini başlattı.


Salı günü başlayan geçiş, aylarca süren spekülasyonlardan sonra Aralık ayında resmi olarak açıklanmıştı. Y00ts ve kardeş projesi DeGods'un arkasındaki Los Angeles merkezli girişim olan DeLabs, süreci hızlandırmak için Polygon'dan 3 milyon dolarlık bir yardım aldı. Bu sırada DeGods da Solana'dan taşınacak ve Ethereum üzerine bir köprü kurma planları yapıyor.


Eylül 2022'de piyasaya sürülen Y00ts, 15 bin adetlik üretken sanat koleksiyonunu Polygon'a getirmek için zincirler arası bir köprü kullanıyor. Şu anki sahipler de y00ts web sitesinden cüzdanlarını bağlayarak taşınmaya başlayabilir.Sahiplerin NFT'lerini Polygon'a taşımasını teşvik etmek adına DeLabs, ilk 24 saat için ağ ücretlerinden feragat ediyor. Ekip y00ts sahiplerine, Bitcoin ağına yerleşik Ordinals tabanlı bir DeGods NFT’si kazanma fırsatı da sunuyor. Staking ücretsiz olacak; sahipler NFT pazar yeri Magic Eden'de listelenen her bir Y00t için 5 USDC kazanacak.


3 Nisan'a kadar NFT'lerini taşımayan sahipler, yüzde 33,3 oranında "Kâğıt Eller Köprüsü Vergisi"yle karşı karşıya kalacak ve bu artan telif ücretleri kadar para cezası ödemek zorunda kalacak.


Frank olarak bilinen projenin lideri Rohun Vora, bu hamlenin tamamen risksiz olmadığını söyleyen bir tweet paylaştı.


"Bunun bir risk olduğunu biliyorum. Bugün, yarın veya ilk birkaç hafta sonra ne olacağını bilmiyorum, ama bunu yapabileceğimizi biliyorum" yazdı. "Kısa vadede bizim kontrolümüz dışında gerçekleşebilir, ancak uzun vadede tamamen bütün topluluğumuzun kontrolünde."


OpenSea'ye göre, yaklaşık 10 bin y00t şimdiden Polygon'a taşındı. Koleksiyonun taban fiyatı da şu anda 1.8 ETH (yaklaşık 3.200 dolar) civarında.


Y00ts ve DeGods gibi en iyi NFT projelerinin tüm ekosistemlerini bir blok zincirinden diğerine taşıması çok sık karşılaştığımız bir şey değil. Vora, Aralık ayında Twitter Space’te, sahiplere köprü sözleşmesinin olası bir suiistimalinin en büyük sorun olacağını söyledi.


Geçiş, Starbucks (SBUX), Nike (NKE), Reddit, Instagram ve DraftKings dahil olmak üzere büyük markalarla ortaklıklarını büyütmeye devam eden Polygon'un hanesine bir artı daha ekliyor.


Daha Fazla Oku

    y00tsPolygonSolana

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk