Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Solana’nın En Büyük NFT Projeleri Blokzinciri Terk Ediyor

Solana üzerindeki en büyük NFT projeleri olan DeGods ve Y00ts, Ethereum ve Polygon’a taşınıyor. Solana, DeGods ekibine kendileriyle kalmaları için 5 milyon dolar önermişti.

27 Aralık 2022 10:11

Güncellenme: 27 Aralık 2022 13:47

Solana blokzinciri üzerinde bulunan iki önemli NFT projesi olan DeGods ve Y00ts, aylardır devam eden spekülasyonların ardından SOL ekosisteminden ayrılıyor. Projelerin arkasındaki ekipler de ayrılığı Pazar günü Twitter’dan duyurdu.


DeGods’ın Ethereum’a taşınacağı ve Y00ts’nin Polgon’a geçeceği belirtildi.


DeGods proje lideri Rohun Vora (Frank olarak tanınıyor) dün Twitter Spaces’da, “DeGods’ın Solana’da gelebileceği en yüksek noktaya ulaştığını düşünenler var. Bunu kabul etmek zor ancak istediğimiz hızda büyümek hiç de kolay olmadı. Eğer Ethereum’da büyümeye devam edebileceksek oraya gitmeliyiz” dedi.


Solana ekosistemindeki en büyük NFT projesi olan DeGods’ın taban fiyatı 515 SOL (yaklaşık 5.750 dolar). DeGods’ın kardeş NFT PFP projesi Y00ts’un aban fiyatı ise 148 SOL (yaklaşık 1.660 dolar).


DeGods’ın Ethereum’a geçeceğine dair haberlerin yayılmasının ardından dün koleksiyonun satışları artarken taban fiyatı da yüzde 12 yükseldi. Y00ts’in satışları ise çok değişmese de taban fiyatı yakalşık 5 SOL (55 dolar) arttı. NFT pazaryeri Magic Eden’ın verilerine göre bu hafta başı itibarıyla DeGods ve Y00ts’lerin satışları Solana’nın tüm NFT satışlarının yüzde 70’ini oluşturuyordu.


Bu ayın başında çıkan söylentilere göre Solana Foundation, DeGods ekibine Solana’da kalmaları için 5 milyon dolar önerdi. Bir Solana temsilcisi bu rakamı CoinDesk’e teyit etmiş ancak DeGods ekibi yorum yapmamıştı.


Öte yandan bir DeGods sözcüsü CoinDesk’e Polygon’un da Y00ts ekibine transfer için belli bir ücret ödediğini ancak buna ilişkin detayların daha sonra açıklanacağını söyledi.


Vora ise bu ödemelerin bir ya da iki yıl boyunca süreceğini, önden bir ödeme yapılmayacağını aktardı. Ayrıca ödemeler kesildikten sonra ne olacağını da net değil. Vora, önlerinde pek çok hedef olduğunu ve alacakları paranın da o kadar çok olmadığını ekledi.


Bu transfer, Polggon’un seri iş birliği kazançlarından biri oldu. Layer 2 blokzinciri Polygon, son bir yıl içinde Starbucks, Nike, Reddit, Instagram ve DraftKings ile anlaşmalar yaptı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 65 Bin Doların Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

18 Temmuz 2024 17:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk