Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Meta, Instagram ve Facebook’ta NFT’lere Desteğini Kesecek

Meta'dan Stephane Kasriel, bu kararın sebebinin "yaratıcıları, insanları ve işletmeleri desteklemenin başka yollarına odaklanma" arzusundan kaynaklandığını belirtti.

14 Mart 2023 11:02

Güncellenme: 14 Mart 2023 13:02

Instagram ve Facebook'un ana şirketi Meta, platformlarındaki değiştirilemez token (NFT'ler) entegrasyonuna son veriyor.


Meta'nın ticari ve finansal hizmetlerinin başkanı Stephane Kasriel, pazartesi günü bir Twitter dizisinde, bu kapatmanın şirketin "yaratıcıları, insanları ve işletmeleri desteklemek için başka yollara odaklanmasına" imkân sağlayacağını yazdı.


Kasriel "Bu yolculukta bize katılan ve dinamik bir alanda harika işler yapan siz ortaklarımıza çok teşekkür ederiz," yazdı. "Hem bugün hem de meta verse’te yaratıcıları, insanları ve işletmeleri uygulamalarımızda desteklemek için geliştirmeye devam ettiğimiz ürünlere uygulayabileceğimiz pek çok şey öğrendik."


Kasriel, Meta'nın yaratıcılarla hayranlarının bağlantı kurmasına yardımcı olma misyonuna devam edeceğini ve mesajlaşma ve para kazanma adına Reels gibi diğer ürünlere odaklanacağını belirtti. Ayrıca Meta, topluluklarını büyütmelerine yardımcı olmak için kendi araç setinden yararlanan NFT ve Web3 içerik üreticileriyle de çalışmaya devam edecek.


Meta, Mayıs 2022'de Digital Collectibles özelliğini test etmeye başladı ve belirli platform kullanıcılarının NFT'lerini görüntülemesine imkân sağladı. Şirket, Eylül ayında bu özellik için destek başlattı ve Kasım ayına kadar, küçük bir ABD içerik üretici grubunun doğrudan platformlarından Polygon blok zincirinde NFT'ler basmasına ve satmasına izin verdi. Bu özellik biraz ilgi görse de Meta'nın merkeziyetsiz sosyal medya platformları da dahil olmak üzere diğer alanları keşfetmek için stratejisini değiştirdiği görülüyor.


Cuma günü The Wall Street Journal, Meta'nın önümüzdeki aylarda çok sayıda işten çıkarma planladığını bildirdi. Konuya aşina kişilerse WSJ'ye şirketin ayrıca "bazı proje ve ekipleri kapatmasının" beklendiğini söyledi.


Daha Fazla Oku

    metaFacebookKasrielnft

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Yatırım Firması Deus X Capital Başlatıldı

2 Ekim 2023 15:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk