Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Mark Cuban Kripto Dolandırıcılarına 1 Milyon Dolar Çaldırdı

Milyarder, bir kimlik avı bağlantısına tıklamış olabileceğini söyledi.

18 Eylül 2023 11:19

Güncellenme: 18 Eylül 2023 12:07

Dallas Maverick’in sahibi milyarder yatırımcı Mark Cuban, kripto hesabında aylarca pasif kaldıktan sonra hafta sonu boyunca yaklaşık 870 bin dolar değerinde token kaybetti. Cuban, yanlışlıkla bir kimlik avı bağlantısına tıklamış olabileceğini belirtti.


Kullanıcıların önemli verilerini ele geçirmek amacıyla gerçekleştirilen kimlik avı saldırıları, kripto endüstrisinde son derece yaygındır. Kullanıcılar kripto cüzdanlarındaki taleplerin kaynağını kontrol edemeyebilir veya bilmeden orijinalini taklit eden bir uygulamayı indirebilirler.


Cuban’ın cüzdanında ABD doları sabitli stabilcoin’ler, stake edilmiş ETH (stETH), SuperRare (RARE) token’ları ve Ethereum Name Service (ENS) domain’leri yer alıyordu. Cüzdandaki hareketlenme, on-chain gözlemcisi @wazzcrypto tarafından tespit edildi.Muhtemelen hemen sonrasında Cuban haberdar edildi. Milyarder, geriye kalan token’larını Coinbase hesabına aktararak 2,5 milyon dolar değerinde polygon (MATIC) kurtarmayı başardı.


Cuban, DLNews’a verdiği röportajda kimlik avı saldırısının indirdiği sahte MetaMask uygulamasından kaynaklanabiliyor olabileceğini söyledi.


Kimlik avı saldırıları revaçta

Bu olay, birkaç hafta içerisinde yüksek profilli kişileri etkileyen ikinci kimlik avı saldırısı oldu. Eylül ayının ilk haftasında Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in X hesabı ele geçirilmişti. Buterin kendi fonlarından kaybetmese de birçok kullanıcı, Buterin’in hesabında paylaşılan link dolayısıyla 700 bin dolar çaldırdı.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    phishingkimlik avı saldırısıhackkriptomark cuban

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası OKX, Hong Kong Lisans Başvurusunu Geri Çekti

24 Mayıs 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk