Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Magic Eden Ordinal'i Selamlarken Bitcoin NFT Pazar Yeri Açıyor

Popüler NFT pazar yeri, borsacıların Ordinal NFT'ler listelemesine, almasına ve satmasına yardımcı olmak için platforma Bitcoin cüzdanları Hiro ve Xverse desteği entegre ediyor.

22 Mart 2023 10:25

Güncellenme: 22 Mart 2023 10:42

Bitcoin temelli Ordinal NFT'ler popülerleşmeye devam ederken, değiştirilemez token (NFT) pazar yeri Magic Eden tam denetimli bir Bitcoin NFT pazar yeri başlatıyor.


Magic Eden'deki tacirler, Bitcoin ağı içinde bulunan satoshi'lere basılı yazıtları ya da NFT’leri satın alabilecekler. Koleksiyoncuların bunu yapmasına imkân vermek için şirket, tacirlerin Ordinal NFT'ler listelemesine, alımına ve satımına olanak sağlamak adına platforma Bitcoin cüzdanları Hiro ve Xverse desteği dahil ediyor.


Magic Eden'in CEO'su ve kurucu ortağı Jack Lu, bir basın açıklamasında "Bitcoin'de, zincire yüklenen medyalar değiştirilemez veya kaldırılamaz" dedi. "Bu basitlik, zincire kazınmış gerçek koleksiyon ürünleri yaratmak isteyen pek çok içerik üreticisi için sevilen bir özellik."


Magic Eden pazar yeri girişimini başlatmak için, kullanıcılarını Bitcoin tabanlı NFT'lere getirmeye yardımcı olabilecek popüler Ordinal koleksiyonları Taproot Wizards, Inscription Pepes ve Bitcoin Bandits ile birlikte çalışıyor. Pazar yeri ayrıca Ordinal nadirliği ve yazıt numaraları gibi NFT bilgileri de içerecek.


Şirketin bir diğer kurucu ortağı Zhuoxun Yin CoinDesk'e verdiği röportajda, şirketin en son ürünü piyasaya sürerek Bitcoin ağında NFT ticareti yapacak daha fazla kullanıcı çekmek istediğini belirtti.


Yin, CoinDesk'e “Bitcoin zincirine yazılan veya zincirde üretilen birçok yüksek değerli öğe var ve sürekli gelişen bir NFT ekosisteminde bunu görmek çok heyecan verici” dedi. "Ve Magic Eden'de zaten pek çok zincirler arası şey üzerine çalışıyoruz ve bunları başarabilmemiz için bunun gerçekten güzel bir yan ekosistem olduğunu hissettik."


Magic Eden, son dönemde çok sayıda blok zinciri ekosistemine genişlemesine rağmen, geçmişten günümüze Solana-tabanlı ileri gelen bir NFT pazar yeri olmuştur. Ağustos ayında önde gelen zincir olan Ethereum için, Kasım ayında da popüler yan zincir Polygon için destek entegre ederken

Ordinals NFT'leri desteklemek için altyapı inşa etme çabasında yalnız değil. Pazartesi günü, NFT platformu Gamma.io, kullanıcıların Bitcoin NFT'leri basmasına ve ticaretini yapmasına imkân verecek kendi yerel pazar yerini başlattı.


Daha Fazla Oku

    magic edenOrdinalsnft

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
GT Protocol, Türk Topluluğuna Özel İftar Etkinliğinde Buluştu

8 Nisan 2024 21:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk