Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Magic Eden’ın Hedefi NFT’lerle Oyun Sektörünü Buluşturmak

NFT pazaryeri Magic Eden, oyun biriminin başına getirdiği Chris Akhavan ile bu sektörde büyüme hedeflerine yönelik bir adım daha attı.

9 Aralık 2022 09:58

Güncellenme: 9 Aralık 2022 11:05

Solana temelli NFT pazaryeri Magic Eden, oyun birimi için bir yöneticiyi işe aldıklarını açıkladı.


Göreve başlayan Chris Akhavan, platformda bu pozisyona alınan ilk kişi oldu. Akhavan daha önce blokzinciri oyun şirketi Forte’de yöneticilik yapıyordu. CoinDesk’e konuşan Akhavan, Magic Eden’ın oyun sektörüne girişine yönelik çabalarını inşa edeceğini belirtti. Ayrıca oyun geliştiricileri Magic Eden’ın altyapsını geliştirmeleri için destekleyeceğini söyledi.


Magic Eden, geçen ay Web3 oyun geliştiricilerine yönelik bir layer 2 platformu olan Polygon’u desteklediğini açıklamıştı. Bu destek kapsamında Polygon toplulukları için bir launchpad (Projelerin token’ların ön satışını yaptığı yer) ve NFT’leri de oyunlarında kullanmaları için pazaryeri bulunuyor.


Akhavan, “Web2’nin geniş oyun evreni ile bağlantı kurmanın yollarını bulma ve bu alandaki oyun şirketlerine Web3 varlıklarını sunma konusunda büyük bir potansiyel olduğunu düşünüyorum” dedi.


Akhavan’ın Magic Eden’dan önce çalıştığı mobil oyun şirketi Glu Mobile, Electronic Arts tarafından 2.4 milyar dolara satın alınmıştı.


Blokzinciri temelli oyu şirketlerine yapılan yatırımlar kripto kışına rağmen 2022’de arttı. Geçen ay Web3 oyun stüdyosu Roboto Games 15 milyon dolarlık yatırım almıştı. O turun liderliğini üstlenen kripto girişim sermayesi şirketi A16z oyunlara yatırım amacıyla 600 milyon dolar ayırdı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk