Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Lightning Labs, BRC-20 Tıkanıklığından Sonra Bitcoin Üzerinde Yeni Bir Mint’leme Sürümü Yayımladı

Daha önce “Taro” olarak bilinen proje, Lightning Labs’in ticari marka ihlali davasıyla gündeme gelmesiyle “Taproot Assets” adını aldı. Şirketin açıklamasına göre şu anda testnet aşamasında olan yeni sürüm, “doları bitcoinize etmeye dayalı özellikler” barındırıyor.

17 Mayıs 2023 09:59

Güncellenme: 17 Mayıs 2023 11:41

Geçtiğimiz aralık ayında blok zinciri yazılımı geliştirme firması Tari Labs tarafından tartışmalı bir ticari marka ihlali davasının açılmasıyla Lightning Network altyapı şirketi Lightning Labs, Taro projesini Taproot Assets olarak yeniden markalaştırdı ve yazılım güncellemesi gerçekleştirdi.Dava, projenin daha da geliştirilmesini engelleyecek şekilde sonuçlandı. Ancak Lightning Labs yeniden markalaşma sürecine girerek kullanıcıların Bitcoin blok zincirinde stabilcoin gibi varlıklar geliştirmelerine izin verecek olan Taproot Assets protokolü üzerinde çalışmaya devam etti.


Tari Labs, CoinDesk’in konuyla alakalı yorum talebine yanıt vermedi.


Lightning Labs ekibi, Taproot Assets’in şu anda testnet aşamasında olduğunu ve mainnet desteğinin çok yakında geleceğini söyledi.


Şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Elizabeth Stark, CoinDesk’le görüşmesi sırasında Ordinals protokolüyle geliştirilen BRC-20’lere yönelik şunları ifade ediyor: “Bitcoin ve Lightning için bir varlık protokolü oluşturmaya kararlıyız. Şu anda uygulanan standartlar blok zincirinde yeterli ölçeklenebilirliği sağlayamıyor ve blok zincirinin etkili bir şekilde kullanılmasının önüne geçiyor.”


İlginç bir şekilde, BRC-20’nin yaratıcısı Domo adlı kullanıcı da Taproot Assets’in “kesinlikle daha iyi bir çözüm” sunacağına inandığını belirtti. Bunun nedeni de Taproot Assets’in off-chain varlıkları on-chain işlemlere göre ayarlayabiliyor olması.


Lightning Labs, şirket için bir sonraki adımın bitcoin iyileştirme yöntemleri (BIP’ler) ve bitcoin lightning iyileştirme yöntemleri (bLIP’ler) aracılığıyla bitcoin topluluğuna daha ucuz ve daha hızlı işlemler sunmak olduğunu söylüyor.


Taproot Assets mainnet’ine çok az bir süre kaldığını vurgulayan Stark, ekliyor: “Bu kadar geliştiricinin desteğine ve coşkusuna sahip olduğum için çok heyecanlıyım.”


Daha Fazla Oku

    BitcoinLightning LabsBRC-20Ordinalsbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk