Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

LG Televizyon NFT’leri için Daha Az Bilinen Hedera Ağını Tercih Etti

Tüketici elektroniği Şirketi Hedera ağını kullanarak NFT’leri TV ekranlarına taşımaya hazırlanıyor.

5 Eylül 2022 09:35

Güncellenme: 5 Eylül 2022 14:53

NFT’leri televizyon ekranlarına taşıyan tüketici elektroniği şirketlerine bir diğeri daha katılıyor.


Güney Kore merkezli LG, LG Art Lab isimli bir NFT pazar yerini hayata geçiriyor. Bu pazar yeri LG’nin desteklediği Hedera Network’ü kullanıyor. LG’nin en güncel yazılımını kullanan televizyonlara sahip olan kişiler ekranları üzerinde Hedera NFT’lerini alma, satma ve sergileme imkanına kavuşuyor.


LG’nin NFT alanına girmesi Samsung’un Nifty Gateway tarafından desteklenen ve üç modelinde kullanıma sunulan NFT pazaryerini duyurmasının ardından gelen bir hamleydi. LG Art Lab sadece LG televizyonlarda kullanımda olacak. Kullanıcılar LG’nin kripto cüzdanı Wallypto üzerinden bir QR kod tarayarak cüzdanlarına bağlantı sağlayabilecekler.


LG’de platform bölümünün üst yöneticisi Chris Jo, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada bu platformun amacının NFT dünyasına girmek isteyen kullanıcıların işini kolaylaştırmak olduğunu belirtti.


Hedera ağı, NFT dünyasında çok sık kullanılan bir altyapı değil. Son 30 günlük verilere bakıldığında Hedera NFT pazaryerinin ticaret hacmi 36.000 dolar seviyesinde seyrederken Ethereum’un OpenSea üzerinden işlem hacmi 330 milyon dolar civarında. Ancak bu seçim LG için mantıklı zira şirket 2020’den bu yana Hedera’nın Yönetişim Konseyinin bir üyesi.


Hedera ağını destekleyen bir organizasyon olan HBAR Foundation’ın CEO’su Shayne Higdon, CoinDesk’e verdiği demeçte Hedera’nın enerji tasarrufu sağlayan konsensüs mekanizmasının blok zincirinin maliyetlerini azalttığını ve karbon ayak izini düşürdüğünü vurguladı. Diğer ağlar da bu konuda arayı kapatıyor zira Ethereum bu ay içinde proof-of-stake mekanizmasına geçiş yapacak.  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk