Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Intel, Bitcoin Madencilik Çipi Serisini Sonlandırıyor

Blockscale olarak adlandırılan çiplerin üretimi yaklaşık bir yıl önce duyurulmuştu.

19 Nisan 2023 09:23

Güncellenme: 19 Nisan 2023 10:03

Önde gelen çip üreticilerinden Intel salı günü CoinDesk’e, bitcoin madencilik çipi serisinin üretimini durduracaklarını açıkladı.


Bir Intel sözcüsü, "IDM 2.0'a yaptığımız yatırımlara öncelik verdiğimiz için, Blockscale müşterilerimizi desteklemeye devam etsek de Intel Blockscale 1000 Serisi ASIC'nin [uygulamaya özgül tüm devre] üretimine son verme kararı aldık" dedi.


Haberi ilk duyuran Tom's Hardware oldu.


Intel’in web sitesinde bulunan bir belgeye göre, 20 Ekim’den itibaren yeni sipariş alınmayacak ve son ürün en geç 20 Nisan 2024 tarihinde teslim edilecek.


Şirket, bitcoin madenciliğine girişini yaklaşık bir yıl önce duyurmuştu. Blockscale denilen çiplerin ilk müşterileri de Argo Blockchain (ARBK), Block (SQ), Griid Infrastructure ve Hive Blockchain (HIVE) olmuştu.


O zamandan bu yana sadece Hive, Intel çipleriyle çalışan madencilik makinelerinin kurulumunu onayladı. Üretim sırasında şirketlerin hiçbiri yorum taleplerine bir yanıt vermedi.


Argo’nun ortağı ePIC Blockchain de Intel semiconductor’larını kullanarak kendi bitcoin madenciliği makinelerini tanıtıyor.


Intel çipleri, Bitmain ve MicroBT’nin baskın olduğu bu piyasadaki ikili tekel etkisini kırabilirdi. Sözcü, Intel’in yeni bir proje çıkarıp çıkarmayacağı sorusuna şirketin ‘piyasa fırsatlarını takip etmeye’ devam edeceği yanıtını verdi.


Daha Fazla Oku

    IntelBitcoinBlockscalemadencilik

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ABD TÜFE Verileri Öncesinde 63 Bin Dolar Seviyesinde

15 Mayıs 2024 16:38

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk