Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Teknoloji

Hive Blockchain, İlk Intel Destekli Bitcoin Madencilik Makinelerini Kullandı

Kanadalı madenci, her makinenin 110 ila 130 terrash/saniye işlem gücü yaratmasını planlıyor.

16 Ocak 2023 14:12

Güncellenme: 16 Ocak 2023 15:30

Bitcoin madenciliği şirketi Hive Blockchain yaptığı açıklamada, Intel'in Blockscale yongası temelli ilk makinelerini kullandığını duyurdu.


Yeni çipler madencilik makinesi pazarının etkili isimleri Bitmain ve MicroBT ikilisini kırabilme yeteneği taşımasının yanı sıra madencilik şirketlerinin kendi özelliklerine uygun bilgisayar tasarımları yapabilmelerine de olanak sağlıyor.


Şirketin başkanı ve işletme müdürü Aydın Kılıç’ın verdiği bilgiye göre, Hive’ın 2022 yılının son aylarında sonlarında teslim aldığı BuzzMiners olarak bilinen 5.800 makinesi, saniyede 638 petahash (PH/s) ile 754 PH/s veya 110 terahash/saniye (TH/s) ila 130 TH/s arasında bilgi işlem gücü üretebilme kapasitesine sahip. Bu güç, Antminer S19 XP veya S19 Pro+ Hydro gibi Bitmain'in en son modellerinden bazılarını gerisinde kalıyor.


Ancak Hive bu duruma rağmen, madencileri maliyetler konusunda çok zor durumda bırakan bir ortamda önemli bir ölçüm olan makine verimliliği verilerini yayınlamadı.


Hive, Kanada ve İsveç’te bulunan tesislerine 1.500’ün üzerinde Intel destekli makine kurduğunu ve bu makinelerin performans hedeflerini tutturduğunu da açıkladı.
Daha Fazla Oku

    Hive BlockchainIntelBitcoinmadenci

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk