Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

“İflas Etmelerinin Nedeni Kötü Risk Yönetimiydi”

CoinDesk tarafından düzenlenen Consensus 2023 etkinliğindeki ‘No Borrow, No Sorrow? Leverage’s Proper Place in Crypto’ panelinde Blockfi, Celcius, Voyager ve Genesis’in iflası ve kredi piyasası konuşuldu.

26 Nisan 2023 19:37

Güncellenme: 26 Nisan 2023 19:47

Ipotek ettirme, yield farming, marj trade’i ve diğer kazanç manevraları 2022 yılında patlayan balonun şişirilmesinde önemli bir rol oynadılar. Kredi, hangi ekonomi olursa olsun iyi bir yağlama aracıdır. Asıl soru, bu araç kriptoda tehlikeli sınırlara ulaşmadan nasıl kullanılabilir?

CoinDesk tarafından düzenlenen Consensus 2023 etkinliğinde yer alan ‘No Borrow, No Sorrow? Leverage’s Proper Place in Crypto’ panelinde Andrew Keys (Managing Partner, DARMA Capital), Austin Campbell (Adjunct Professor, Columbia Business School), Dhruv Patel (Co-Founder and CEO, Arch), Tracy Wang (Deputy Managing Editor,CoinDesk) kriptoda kredi üzerine konuştular. Öne çıkan noktalar şöyleydi:


  • Blockfi, Celcius, Voyager ve Genesis gibi merkezi kripto kredi şirketleri 2022 yılında iflas ettiler. Bunun en büyük nedeni verimsiz ve kötü risk yönetimiydi. Ayrıca, neyle karşı karşıya olduklarının farkında değillerdi.

  • Öte yandan bu durum merkezi kredi verme kuruşlarının sonunun geldiğini göstermiyor. Merkezi kuruluşlardan kredi almanın da avantajları var. Ancak kendilerini geliştirmeleri gerekiyor.

  • Daha önce neden boğa piyasaları yaşandığına bakıldığında, hükümetlerin düşük faiz politikalarını da bunun sebepleri arasında sayabiliriz. Ancak tabii ki tek sebep bu değil. Piyasaların yükselmesinde inşaların bu yeni teknolojiyi uzun dönemli olarak görmelerinin de katkısı var.

  • Önümüzdeki yıl yapılacak Consensus’ta daha saygın bir kredi piyasasından bahsedebiliriz. Tamamen bizim sahibi olduğumuz dijital bir kimlik ve kredinin değerini kanıtlayan diğer saygın özellikler de eklendiğinde bu kredi verme piyasası için önemli bir evrim olacak.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Deniz Türsen

Deniz Türsen, CoinDesk Türkiye'de Blockchain, Metaverse ve NFT faaliyetlerine ilişkin haberler ve röportajlar yapan editördür. Daha önce Hürriyet Gazetesi'nin Hürriyet İK ekinde ve Bloomberg Businessweek Türkiye dergisinde yönetim, insan kaynakları, istihdam üzerine röportajlar va haberler yapmıştır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in Binance.US Platformundaki Fiyatı Düşüş Yaşadı

9 Haziran 2023 17:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk