Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Helium Kendi Blok Zincirini Solana için Bırakıyor

Perşembe günü oylamaya katılanların %80'i Helium'un yerel ağının Solana'ya taşınmasına büyük destek gösterdi.

22 Eylül 2022 11:32

Güncellenme: 22 Eylül 2022 16:01

Helium topluluğu üyeleri, merkeziyetsiz WiFi ağını resmi olarak HIP 70 olarak bilinen blok zincirinden Solana blok zincirine taşımak için oy kullandılar.


HIP 70 önerisi Perşembe sabahı erken saatlerde oylamayı tamamladı ve yaklaşık %81'i blok zincirinin taşınması yönünde oy kullandı. Katılımcılar, zincir içi oylamaya katılmak için Helium token’ı (HNT) kullandılar. Ağın taşınması için oylamada üçte iki çoğunluğa ihtiyaç vardı.


Yaklaşık 6,177 bin topluluk üyesi, 12 milyon HNT stake ederek oy kullandı ve bu geçişi kabul ettirdi. Sadece 1,270 kişi karşı oy kullandı.


Helium'un geliştiricileri, protokolün daha verimli işlemler ve birlikte çalışabilirlik yoluyla ölçeklendirilmesine yardımcı olmak için Solana'ya geçişi önerdi. Bu geçişte tüm token’ları uygulamalar ve yönetim ağına aktarılacak.


Helium Foundation COO'su Scott Sigel, "Solana, dünyanın en önemli merkeziyetsiz girişimlerinden bazılarına güç veren bir itibara sahip ve bunlar bizim için ortak olmak için belli sebeplerdi" dedi. "Solana blok zincirine geçmek, çabalarımızı blok zincirinin kendisini yönetmek yerine ağı ölçeklendirmeye odaklamamızı sağlıyor."


Geçişten sonra  Helium ekosisteminde yer alan HNT, MOBIL ve IOT gibi tokenler Solana ağında yer almaya devam edecek. Geçiş tamamlandığında Helium Wallet uygulamasının yeni bir sürümü kullanıma sunulacak. Buna ek olarak, Helium L1'in blok zinciri geçmişi de halka açık kalacak. Kullanıcılar mevcut cüzdan uygulamalarını güncelleyerek yeni uygulamaya erişebilecekler. HNT sahipleri, Solana ekosisteminde Phantom veya Solflare gibi başka cüzdanlar da kullanabilecek.


Oylar her ne kadar da geçiş için çoğunluğu oluşturuyor olsa da herkes ağın Solana'ya taşınması için aynı fikirde değil. Geçen hafta, Helium tarafından desteklenen Algorand odaklı bir VC olan Borderless Capital, ağın Solana'ya taşınma seçimini yeniden gözden geçirmesini ve bunun yerine Algorand'a taşınmasını önerdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Verileri Beklenenden %0,3 Daha Düşük Geldi, Bitcoin 64 Bin Dolara Yükseldi

15 Mayıs 2024 17:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk